"Az IMF feltételeit akkor fogadjuk el, ha amit elfogadunk, az jobbá teszi az országot" - jelentette ki a Hír Tv-nek adott interjújában Orbán Viktor. A miniszterelnök az interjúban többször is határozottan kijelentette, hogy a magyar parlament döntéseit senki nem vétózhatja meg, azaz szerinte semmi nem akadályozhatja meg, hogy ne vezessék be a hétfőn megszavazott tranzakciós illetéket.
Az IMF-fel való tárgyalásról azt mondta, nem a kormányon múlik, hogy mikor jön a szervezet delegációja Magyarországra. "Az IMF most jön, körülnéz, aztán inkább nyár végén, mint nyár közepén lesznek tárgyalások is" - jelentette ki. "Mi nem a tárgyalófél céljaiból indulunk ki, hanem a saját céljainkból" - jelentette ki.
Orbán szerint a tranzakciós illeték jóval korszakosabb, mint azt a magyar politika horizontján gondolják, és a következő egy-két év azt is eldönti, hogy ez a fajta illeték a jövő egyik legfontosabb államháztartási bevétele lesz-e. "Logikus, szükséges és elkerülhetetlen" - válaszolta arra a kérdésre, hogy elkerülhető-e az illeték MNB-re való kiterjesztése. "Ha egyszer a parlament így döntött, akkor így lesz" - jelentette ki.
A Hvg.hu birtokába jutott európai bizottsági dokumentum szerint Brüsszel a vagyonadó kivetését javasolja a magyar kormánynak, és ezt felhozhatják a hitelkeret-tárgyalásokon is. "Vajon fölmerült ez?" - kérdezett vissza először, amikor az interjúban azt kérdezték tőle, hogy a hiteltárgyaláson javasolhatják a vagyon- és az ingatlanadó kivetését. Orbán később azt mondta, hogy egyiket sem fogják bevezetni, mert ez nem szolgálja a kormányzás érdekeit.
Orbán többször is bírálta az uniós tagállamok válságkezelését, azt mondta, néha az a benyomása, hogy Európa egy múzeumra emlékeztet, Európa a múltban él. A magyar válságkezeléssel kapcsolatban azt mondta, hogy az újító és innovatív, és szerinte az EU is kimondta, hogy a magyar válságkezelés sikeres. "A magyar rebellis fajta, és újító is" - tette hozzá.
Az interjú második felében már inkább általános témákról volt szó, Orbán ekkor többek között azt mondta, hogy kicsit ütődötten hangzik, hogy az embereket be kell vonni a kormányzásba, de ők tényleg így gondolják. Arról is beszélt, hogy munkaidejének tekintélyes részét arra fordítja, hogy a közbiztonságot javítsa. A végén arról is beszélt, hogy ha lehetne, szívesebben kormányozna farmerban és vászoningben, valamint arról, hogy lemerültek az akkumulátorai, ezért hosszú idő után először megy két hétre szabadságra.