A Fővárosi Közgyűlésnek, amely zárt ülésen tárgyalta a pályázatot, arról kellett volna döntenie, hogy Eszenyi Enikő vagy Balázs Péter legyen-e a Vígszínház új vezetője. A közgyűlés azonban úgy döntött, hogy nem hirdet eredményt, hanem újra kiírja a pályázatot. Csomós Miklós főpolgármester-helyettes az ülést követően újságíróknak elmondta: a következő közgyűlésen döntenek a Víg és Operettszínház új pályázati kiírásáról, és várhatóan januárban születhet döntés a két színház vezetői posztjáról.
A zárt ülésen az Origo információi szerint Csomós Miklós azzal indokolta a pályázat eredménytelenné nyilvánítását, hogy korábban a szakmai bizottság sem tudott döntés hozni, ott ugyanis döntetlen eredmény született.
A fővárosi vezetés emellett úgy vélte, hogy pénzügyileg egyik pályázat sem volt megalapozott, mert a pályázathoz csatolt üzleti tervben mindkettő növekvő fővárosi támogatással számolt, pedig erről egyelőre szó sincs.
Eszenyi Enikő és Balázs Péter szeptember elején ugyanannyi szavazatot kapott a főváros által felkért szakmai bizottságtól, Eszenyi és Balázs is három-három támogató szavazatot kapott. Mint megírtuk, Eszenyi Enikő a Vígszínház honlapján nyilvánosságra hozta a pályázatát, míg Balázs Péter pályázatából a Népszabadság közölt szerdán részleteket.
Korábban felmerült, hogy Balázs vígszínházi pályázata nem érvényes, mert a határidő lejárta után több mint egy héttel nyújtotta be a pályázat egyik fontos elemét, az üzleti tervet, ezzel azonban nem foglalkozott a szakmai zsűri.
A zárt ülésen hozott döntés okáról, hátteréről egyelőre nem közöltek hivatalos információt. Horváth Csaba, a szocialisták frakcióvezetője az ülés után azt mondta, hogy a fideszes többség "minden szakmai és morális érv ellenére" határozott a pályázat érvénytelenítése mellett. Úgy tudjuk, az ellenzéki képviselők az ülésen többször is megkérdezték Csomós Miklóst és a szakmai bizottságban részt vevő Orbán Gyöngyi fideszes képviselőt, hogy miért csak most eredménytelenítik a pályázatot, hiszen a szakmai bizottság szavazásának eredményét hetek óta ismerik, de erre az ellenzékiek szerint nem kaptak érdemi választ.
Az ülés után Eszenyi Enikő nem kívánt nyilatkozni, csak annyit mondott újságíróknak, hogy természetesen újra beadja majd a pályázatát. Később a közönségnek szóló közleményében ezt írta: "Tudomásul veszem a Közgyűlés döntését. A társulat, a szakmai közvélemény és az Önök bizalma arra kötelez, hogy újra pályázzak. Úgy érzem, van hiteles elképzelésem a Vígszínház jövőjéről."
Balázs Péter pedig azt mondta: nem ismeri a döntés részleteit, így később határoz arról, pályázik-e újra. "Nem harcolni jöttem, se a színházért, se ellene, hanem beadtam egy pályázatot" - mondta Balázs Péter. Kérdésre válaszolva azt mondta, a pályázatában volt üzleti terv, számokkal, de a Vígszínháztól nem kaphatott olyan adatokat, amelyek alapján felelősségteljesen tudott volna tervezni. Megjegyezte, hogy a pályázat gazdasági részével Bor Zoltán, a szolnoki színház produkciós igazgatója foglalkozott, mivel munkatársaival "csapatban pályázott".
Balázs Péter szerint a pályázata nem tér el attól, amit hét éve mond mint szolnoki igazgató vagy amit előtte mondott mint színész. "Az én színházam az író, a színész és a közönség szentháromságán alapul" - hangsúlyozta, hozzátéve: azért távozott jó néhány éve a Vígszínháztól, mert nem tudott az ott képviselt gondolatkörrel azonosulni.
A Budapesti Operettszínház igazgatói posztjára kiírt pályázatot is eredménytelennek minősítette csütörtöki zárt ülésén a Fővárosi Közgyűlés. Az Origo úgy tudja, a zárt ülésen az hangzott el, hogy az Operettszínház hamarosan átkerül állami fenntartásba, így majd az állam írja ki a pályázatot, és addig meghosszabbítják a jelenlegi igazgató mandátumát.
A vezetői posztra Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház jelenlegi igazgatója, Nagy Viktor rendező, Bozsó József színész, kulturális menedzser és Tokody Ilona operaénekes is pályázott.
A Budapesti Operettszínház jelenlegi igazgatója azt mondta, nem érte egészen váratlanul a Fővárosi Közgyűlés döntése. "Az Operettszínház átadás-átvétel előtt áll, az ügyben a fővárosnak és az Emberi Erőforrások Minisztériumának megállapodást kell kötnie. Elképzelhető, hogy ebben a helyzetben nem egyszerű dönteni" - fogalmazott Kerényi Miklós Gábor, aki jelezte, hogy újra pályázni fog a posztra.