Taggyűlést tartott kedden a csepeli MSZP, amely a választási eredményeket és az MSZP jövőjét elemezte. A csepeliek végül kiadtak egy állásfoglalást, amelyben élesen bíráltják a jelenlegi pártvezetést, és tisztújítást sürgetnek.
A csepeliek emlékeztetnek arra, hogy április 6-án a baloldal jelöltje nagy sikert ért el, mert a XXI. kerületben Szabó Szabolcsnak sikerült legyőznie a fideszes Németh Szilárdot, és listán is jól szerepelt az összefogás. A csepeliek szerint viszont az országos eredmény "nyomott hagyott" a szimpatizánsokon, így május 25-én kevesebben mentek szavazni. "Tetézte a bajt, hogy az MSZP elnöksége – látszatra legalább is – nem vonta le a választási vereségből a konzekvenciát és
karakán kiállás helyett zavaros magyarázkodásba kezdett"
- írta a csepeli MSZP az állásfoglalásban arra célozva, hogy Mesterházyék nem mondtak le április 6. után.
Vasárnap Csepelen összességében ugyan ismét jól szerepelt a baloldal, ám a DK több szavazatot kapott (15 százalék), mint az MSZP (13 százalék), és az Együtt-PM is ott van a szocialisták nyomában (11 százalék). A csepeli MSZP-sek ezért úgy látják:
"az MSZP arca, karaktere végleg feloldódni látszik",
és "ha az MSZP vezetésében egy gyors és gyökeres változás nem megy végig, elveszítjük azt az esélyt, hogy ősszel az önkormányzati választáson Csepelen az MSZP részvételével baloldali győzelmet arathassunk".
Ezért a csepeliek két dologra kötelezik a választmányba delegált tagokat:
1. vagy azt támogassák, hogy legyen rendkívüli kongresszus, amelyen új elnököt és elnökséget választanak, és a fővárosban is válasszanak új budapesti elnököt (Molnár Zsolt lemondott néhány nappal ezelőtt). A teljes tisztújítást pedig ebben az esetben őszre lehet halasztani.
2. Vagy szavazzák meg az azonnali teljes tisztújítást, amelyet 60 napon belül lezárnak.
Mindkét esetben tehát el kell fogadnia Mesterházy lemondását a csepeli delegáltaknak. A csepeli a második budapesti szervezet, amely élesen bírálja a jelenlegi pártvezetést. A szintén befolyásos angyalföldiek már az EP-választás előtt levélben kritizálták Mesterházyékat, és azonnali reformot sürgettek. A csepeli állásfoglalás is megerősíti azt, amit korábban írtunk, hogy egyre nagyobb az esélye annak, hogy Mesterházy lemondását elfogadja a választmány, és következik a tisztújítás az MSZP-ben.
Szerdán Alexa György, az MSZP budapesti választási bizottságának elnöke is azt mondta az MTI-nek, hogy a fővárosi párttanácsban várhatóan annak lesz többsége, hogy a párt országos választmánya fogadja el a pártelnökség EP-választás utáni lemondását. Alexa hozzátette, hogy "az elnökség lemondása utáni helyzet levezénylése tekintetében vannak nézetkülönbségek".