Eva Rezesová az M3-ason okozott balesetet 2012. augusztus 21-én hajnalban. Ittas volt, amikor körülbelül 165 kilométeres óránkénti sebességgel hátulról belerohant egy személyautóba, melyben négyen életüket vesztették.
A Budapest Környéki Törvényszéken a Stubeczky Sarolta vezette tanács több pontban is megváltoztatta az elsőfokú bíróság ítéletét. Az ügyben a kulcskérdés végig az volt, hogy a személyautót vezető férfi szabálytalankodott-e. A védelem legalábbis ezt állította. Hosszas vizsgálatok és szakértői bizonyítások után azonban kiderült, hogy az áldozatokat szállító jármű a baleset előtt minden közlekedési szabályt betartott.
Az elsőfokú ítélet többek között azért volt enyhébb a mostaninál, mert ott felmerült a kocsit vezető férfi felelőssége is. Stubeczky Sarolta tanácsa a tényállást most úgy változtatta meg, hogy a felelősség kizárólag Rezesovát terheli, mert ittasan vezetett, ezért volt figyelmetlen. Ha nem iszik, elkerülhető lett volna a baleset.
Ezután a másodfokon eljáró bíróságnak mérlegelnie kellett az ítélet súlyosságát is. A Btk. az ilyen esetekben 5-től 10-évig terjedő szabadságvesztés szabható ki. A bírónő szerint a középértékből indultak ki. Azaz, ha nincs enyhítő és súlyosbító körülmény, akkor a kiszabandó büntetés 7 és fél év lett volna. Ebben az ügyben azonban lényegesen több volt a súlyosbító, mint az enyhítő körülmény – mondta a bírónő.
A védelem stratégiájáról szólva Stubeczky Sarolta azt mondta, hogy az „szélsőséges" volt. Ugyanis két éven át azt hangsúlyozták, hogy a sértett a hibás a balesetben.
Szóba kerültek az ítélethirdetéskor a szakértői vélemények is. A bírónő szerint a magánszakvélemények, amelyeket a védelem és a vád is kérhet egyéként, nem feltétlenül hasznosak egy büntetőügy tárgyalásán. Ha nem elég figyelmes és alapos a bíróság, akkor ezek a szakvélemények „félreviszik az igazságszolgáltatást". Ezt a intézményt a jogalkotónak felül kellene vizsgálnia – tette hozzá Stubeczky Sarolta.
Az ügy tárgyalása során több szakértőt is kizártak, mert részrehajló szakvéleményt adtak be. Az egyik első alapján például fel kellett volna menteni Eva Rezesovát.
Az ítélet indoklásának a végén a bírónő Rezesovát is megszólította. Elmondta, hogy a nő nem bánta meg őszintén amit tett, leginkább csak önmagát sajnálja. Stubeczky Sarolta szerint a baleset napja „borzasztó nap" lehetett Rezesová életében és biztosan volt érzelmi oka az akkori szélsőséges viselkedésének. Hozzátette: a vádlott eddigi élete során mindent megkapott, sok mindent elért, de most abban bízik, hogy a büntetés letöltése közben átértékeli eddigi életét.
Kedden, az ítélethirdetés előtti záró tárgyaláson az utolsó szó jogán elnézést kért tettéért Eva Rezesová, egyúttal azt kérte a bíróságtól, hogy szabjanak ki rá enyhe büntetést. A vádlott remegő hangon, erős akcentussal, de magyarul szólalt fel. Azt mondta, mélyen együtt érez a balesetben elhunytak hozzátartozóival, ő is ember, ő is anya, aki két éve nem látta a gyerekeit.
Eva Rezesovát a Budapest Környéki Törvényszék másodfokon és már jogerősen 9 év börtönbüntetésre ítélte, amelyből leghamarabb hat év után szabadulhat, feltételesen.
A szlovák nő az előzetes letartóztatás alatt mintarabként viselkedett, hetente egyszer szakkörre járhatott, ahol maradék anyagokból varrt használati tárgyakat.