Egyebek között a Norvég Alappal kapcsolatban álló alapítványok elleni támadásokról, az antiszemita megnyilvánulásokról és a sajtószabadság helyzetéről is kérdezték Navracsics Tibort. Ő hangsúlyozta, hogy személy szerint mindig jó kapcsolatot ápolt a civilszervezetekkel, így a Norvég Alappal is. 2010-ben, 2011-ben tárgyalt az alap ügyében a norvég kormánnyal, és nem értesült olyanról, hogy őt vádolták volna civilszervezetek elleni fellépéssel.
A magyarországi antiszemitizmus előretörését firtató kérdésre egyebek között azt válaszolta, hogy mindig is zéró toleranciát hirdetett az antiszemitizmussal szemben, mindig kiváló kapcsolata volt a hazai zsidó közösséggel, és ő volt az, aki elismerte, hogy a magyar államnak felelőssége van a holokausztban.
A magyar médiatörvényről, mint az egyik elfogadója, azt mondta, szilárdan támogatja a pluralitást, a média- és a szólásszabadságot. Emlékeztetett arra, hogy ő tárgyalt a magyar kormány nevében a törvény vitás passzusairól az Európa Tanáccsal és az Európai Bizottsággal, és Magyarország módosította a törvényt a szükséges pontokon. Mint mondta, kialkudta a konszenzust Brüsszellel, ez jó lecke volt neki.
A röghöz kötés európaiságát firtató kérdésre adott válaszában Navracsics Tibor kényszer szülte megoldásnak nevezte a hallgatói szerződést. Elismerte, hogy a törvény nem jó, de legalább rugalmas. A kérdés azért került szóba, mert a hallgatói szerződés ellentétes a munkaerő szabad vándorlásának európai elvével. Navracsics Tibor óriási problémának nevezte, hogy a magyar fiatalok elmennek a jobban fizető országokba. A meghallgatáson többször hangsúlyozta, hogy az ifjúságnak megfelelő oktatásban és képzésben kell részesülnie, ami méltó munkalehetőségekhez segítheti hozzá a fiatalokat.
Navracsics Tibor hangsúlyozta, hogy nem ért egyet azzal az állítással, hogy az oktatási, kulturális, illetve ifjúságpolitikai terület a kevéssé fontos uniós biztosi tárcák közé tartozik. Arról is beszélt, hogy szerinte az Európai Unió lehetőséget nyújt a nézetkülönbségek nyílt, demokratikus és békés megvitatására a közös európai értékek jegyében.
Navracsics Tibor biztosi tevékenységének prioritásai között említette, hogy az oktatás az unió növekedési motorja lehet. Azt szeretné, ha az európai egyetemek a világ legjobbjai lennének. Fontos az együttműködés a szociális portfólióval. Azt mondta, szeretne új értelmet adni az európai uniós állampolgárság fogalmának, mert az több mint egy közös útlevél vagy pár sor az uniós szerződésben. Mint fogalmazott, azt akarja, hogy ez egy olyan intézmény legyen, amelyet az emberek megélnek és átélnek. Szerinte ennek kitűnő eszköze az Erasmus+ oktatási-képzési csereprogram, amely egyben az EU egyik legnagyobb értéke.