Igen nehéz a hittérítők élete – így kommentálta Szanyi Tibor szocialista európai parlamenti képviselő Brüsszelben, magyar újságírók előtt azt, hogy – élve képviselői jogával – az unió központjába hívta meg a Gój Motorosok Egyesületének néhány tagját. Azt, hogy ezt a mondatot pontosan hogy érti, többszöri visszakérdezésre sem volt hajlandó részletezni. Azt viszont jelezte: nem tervezi, hogy visszafizesse a vendéglátás költségeit, sőt, visszautasította az erre vonatkozó kérdést, mert ezzel már olyan, „részletekbe menő, pitiáner dolgokba” folyna bele, amiket méltatlannak érez.
Az Origo szerette volna megtudni, mit gondol Szanyi Tibor arról, hogy Mészáros Imre, a gój motorosok elnöke a Hír TV-nek azt mondta: örüljenek annak, hogy ott (Brüsszelben) lehetnek, aztán meghívta őket egy sörre.
Szanyi szerint Mészárosék mondták azt, milyen jól érzik magukat, a sörét pedig mindenki megkapta.
Aztán feltette a kérdést: „Azt mindenki elfelejti megemlíteni, hogy Mészáros Imre a CBA egyik tulajdonosa, a cégnek pedig köztudottan jó kapcsolatai vannak a Fidesszel. Ha ezek szélsőjobbosok, akkor a Fidesz is szélsőjobbosnak tekinthető?”
Cikkünk megjelenése után megkeresett minket Mészáros Imre, aki közölte, hogy nem tulajdonosa a CBA-nak, mindössze alkalmazottja. Hozzátette: az, hogy jól érzik magukat, valójában egy pikírt megjegyzés volt, utalva a langyos sörre, és arra, hogy nem étlapról választhattak, hanem csupán két ételsorból.
A motorosok meghívása kapcsán Gőgös Zoltán MSZP-alelnök jelezte, fegyelmi is lehet az ügyből. Szanyi szerint, ha valaki így akar eljárni, akkor majd mondja, de nem látja, hogy az MSZP-alapszabálya ezt tiltaná.
A képviselő Navracsics Tibor szerdai európai biztosi meghallgatását is kommentálta. Szerinte csalódniuk kellett azoknak, akik arra számítottak, hogy „vér fog folyni”, mert végül az EP-ben megszokott hangulatú esemény lett. Arra, hogy a magyar jelöltnek további kérdéseket tesznek fel az EP illetékes bizottságai (vagyis nem szavazták meg egyből) úgy reagált: Navracsics a hitelességével küszködik, mert bár az EP-ben szokásos válaszokat adta,
rávetül az előéletének árnyéka: egy komplett ország demokratikus rendszerének teljes lebontása.
Szerinte e között és a mostani vállalásai között óriási űr tátong. „Nem derült ki, hogy a képviselők hogyan értékelték a válaszait, de a fejlemények azt jelzik, voltak kifogások a reakcióival – vélekedett Szanyi, majd folytatta. – Navracsics legalább egy ponton meghazudtolta Orbán Viktort: nem vállalta, hogy új típusú kapcsolat legyen az EU és Magyarország között, ezt ő expressis verbis megtagadta.” A szocialista politikus azt mondta, ha rajta múlna, nem szavazná meg Navracsicsot, már csak azért sem, mert nem lehet oktatási biztos az, aki végignézte, amint 18-ról 16 évre szállítják le a tankötelezettség felső határát.