Himnusszal és verset mondó Kulka Jánossal indítottak a szombati pedagógustüntetés résztvevői. Az előzőleg a Szécheny téren, az MTA előtt gyülekező két-háromezres tömeg átvonult a Kossuth tér érintésével az EMMI épületéhez.
A hangulat eleinte visszafogott volt, a hangszórókból Koncz Zsuzsa dalai is szóltak, és sokan húztak fel fehér mellényt a pedagógus-szakszervezetek logójával, és ilyen zászlókat is lobogtattak.
A rendőrkíséretben masírozó menet élén fúvosok zenéltek, a tömeg körülbelül fél óra alatt ért a Szalay utcába. A demonstrálók egészen a Kossuth térig megtöltötték a Szalay utcát, sokan buszokkal érkeztek vidékről.
Martin Romer, az Európai Oktatási Szakszervezeti Szövetség főtitkára kezdte a beszédeket.Ő azért jött el a tüntetésre, hogy 45 ország 13 millió tanárának és pedagógusának szolidaritását tolmácsolja a magyaroknak. Felszólította a magyar kormányt, hogy kezdjen egyeztetésbe a szakszervezetekkel, hiszen nem szerencsés egy ország közoktatását önkényesen átalakítani. A megfelelő oktatást a demokratikus országok egyik alappillérének nevezte.
A demonstráción felszólt a a netadós tüntetéseket is szervező Gulyás Balázs is, aki Orbán Viktor rendszerét fél-ázsiainak minősítve azt mondta, ki kell állnunk az európai színvonalú oktatásért.
Szóba hozta és sérelmezte azt is, hogy Kósa Lajos épp akkor utazott Új-Zélandra, amikor a parlament a súlyos adókról és megszorításokról készül dönteni.
Szenes György, a Magyar Szakképzési Társaság főtitkára szerint "ámokfutás", amit a kormány művel a szakképzéssel. A korosztály kétharmada szakiskolákban tanul, ezekben az intézményekben 2010 óta nincs eszközbeszerzés, nincs pénz. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ pedig rugalmatlan, pénztelen és működésképtelen szervezet, ezen is változtatnia kellene a kormánynak. A tervezett reformok a társadalmi mobilitásnak állítanának gátat, hiszen ha a szakiskolákban kötelező lenne az emelt szintű érettségi vizsga, azt vagy nem tudnák teljesíteni a közismereti tantárgyakat csak heti 6 órában tanuljó diákok, vagy értékét veszítené a próbatétel.
"Ez az utolsó pillanat! Ha most nem akadályozzuk meg, nem lesz több esélyünk!" - ezt már Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke mondta a köznevelést érintő átalakításokkal összefüggésben.
Bár november 22-e a közoktatás napja, nincs okuk ünnepelni, és ha az Országgyűlés a jelenlegi formájában fogadja el a költségvetést és a köznevelést szerinte hátrányosan érintő változtatásokat, akkor visszafordíthatatlanul tönkreteszi a gyermekek és az ország jövőjét.
Az utóbbi időkben megszokott „Orbán takarodj”, és "Nem hagyjuk" jelszavak megszokott kántálásaival tarkított tüntetés végén a szervezők bejelentették, hogy petíciót fognak eljuttatni a kormányfőnek, a parlamentnek, és több vezetőnek, amelyben azt követelik, hogy
A több ezres tömeg aztán a Szózat hangjaira lassan oszlani kezdett. Végül a szervezők még tolmácsolták a rendőrség kérését, amely szerint hazafelé lehetőleg kerüljék el a Kossuth teret. Ezt heves füttykórus és fújolás fogadta, és párszázan az Országház elé vonultak. Végül lassan szétszéledtek és hazamentek a demonstrálók.