Véget ért a "Tüntetés a Korrupció Kormánya ellen!" jelszóval meghirdetett ellenzéki demonstráció. A résztvevők az V. kerületi Erzsébet térről az Aradi utcába vonultak, ahol többek között Juhász Péter, az Együtt alelnöke és civil aktivisták tartottak beszédeket. A megmozdulás békésen zárult a rövid szónoklatok után.
Az eleinte 1200 fős menet fokozatosan nőtt az Aradi utcához érve, egy szervező szerint háromezren lehetnek a helyszínen, Juhász Péter pedig ötezer résztvevőt említett felszólalása közben. Az Origo becslése szerint körülbelül kétezren jöhettek el a megmozdulásra.
Ivanics Éva, volt pénzügyőr alezredes tartott beszédet először: szerinte egyre több feljelentést utasítanak el, csírájában elfolytanak minden feltárási kísérletet. Juhász Péter Együtt-alelnök ügyét említette példaként - azt, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda Juhász bejelentése ellenére sem nyomozott az állítólagos belvárosi ingatlanpanama ügyében. "Milyen jogállam az, ahol egy nyomozó dönt arról, induljon-e eljárás egy feltételezett korrupciós ügyben? Milyen korrupcióelles küzdelem ez amikor a nyomozóhatóság egy személyben képviseli a vádat és az igazságszolgáltatást?" - tette fel a kérdést az egykori pénzügyőr vezető.
Nem hagyhatjuk, hogy mindenünket ellopják, látjuk, halljuk, hogyan lopnak, de a szívünkhöz nem férhetnek - mondta szónoklatában Juhász Péter. Az Együtt alelnöke szerint a mostani demonstráció példa arra, hogy össze tud még fogni az ellenzék és a civilszféra - igaz, az LMP nem jött el az akcióra.
Juhász Péter szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda esete csak egy tünet, a legnagyobb gond, hogy magát az államot lopta el a Fidesz. "Sokan dőltek be Orbánnak, pedig hazudott. Nem a mi miniszterelnökünk ő, hanem a tolvajok fejedelme" - mondta az ellenzéki politikus, aki országos tüntetést is szervezne március végén.
Marek Bertram civil aktivista szerint minden állami szerv politikailag motivált, ha pedig korrupciós vádak merülnek fel, a legtöbb politikus összezár, a szálak összeérnek.
A szónok kifejtette, meghekkelték az országgyűlési választást is. "Egyértelmű választási csalás történt, a kormánypárt saját magára szabott rendszerében is négymilliárdba került a kétharmad megszerzése" - mondta Marek Bertram, hozzátéve, hiába adott be szerinte egyértelmű bizonyítékokat a csalásról, a Nemzeti Választási Irodának "túl nagy feladat" lett volna azok átvizsgálása.
Szelényi Zsuzsanna, az Együtt elnökségi tagja beszédében hangsúlyozta, a "a korrupció évtizedek óta a magyar politika rákja", Orbán Viktor miniszterelnök pedig rendszerváltás utáni időszak "legkorruptabb kormányfője".
A Erzsébet téren is Juhász Péter mondott lelkesítőnek szánt köszöntőt. Mint megjegyezte, bízik benne, hogy ez egy jó hangulatú demonstráció lesz. A jelenlévők közül sokan arról beszéltek, hogy a "Fidesz már mindent szétlopott".
A tüntetők ezután indultak meg a felvonulás végpontja, a Nemzeti Nyomozó Iroda Aradi utcai központja felé. Vonulás közben felhangzott a korábbi ellenzéki tüntetésekről ismert "Orbán, takarodj!" és a "Mocskos Fidesz!", de van új rigmus is: "Szégyen-gyalázat, eladtad a hazádat!". A demontráció miatt időszakos forgalomkorlátozás volt az Erzsébet tér - József Attila utca -Andrássy út - Vörösmarty utca -Aradi utca útvonalon.
A tüntetés békés keretek között zajlott, csak az Andrássy út 2-es szám alatt történt vicces közjáték: 6-7 félmeztelen fiatal egy erkélyről integetve üdvözölte a vonulókat.
A BKK elterelésekkel készült a demonstrációra: a 16-os autóbusz a Deák Ferenc tér végállomás helyett az Arany János utcáig közlekedett, a 15-ös és a 115-ös autóbusz nem érintette az Erzsébet teret, a Hercegprímás utcát és a Hold utca megállót, a 105-ös autóbusz pedig nem érintette a Deák Ferenc téri megállót.