Talán amúgy sem érte volna meglepetésként a kormányt és a Fideszt, hogy a keddi parlamenti ülésnapon is előkerül a Quaestor-ügy, de a szocialisták előre szóltak is, hogy semmi jóra ne számítsanak. Az Origo parlamenti tudósításával percről percre követheti az eseményeket.
A szocialisták tisztáznák a Quaestor-ügyet, ezért több kérdést is feltesznek a kormány képviselőinak - jelentette be már az ülésnap kezdetén Harangozó Tamás. A szocialisták frakcióvezető-helyettese szerint a kormánynak egy választása van: tisztázza, vagy még mélyebbre ássa magát a mocsárban.
Mit tett volna a Fidesz, ha hasonló csalás történik az MSZP-kormányok alatt - kérdezte Harangozó Tamás, majd meg is válaszolta saját kérdését:
"a Jobbik és a Fidesz összefogásával már lángolna Budapest."
A Quaestor-vezér Tarsoly Csaba 9 milliárdot kapott a jegybanktól, az offhsore-hátterű Quaestor pedig 70 milliárd feletti közpénzhez jutott - folytatta frakciótársa. Burány Sándor ezért arra kíváncsi, hogy a törvények ellenére "hogyan kerülhetett tízmilliárdos nagyságrendű közpénz a Quaestorhoz?"
A szocialisták úgy határoztak, hogy ma Quaestor napot tartanak a parlamentben - állapította meg válaszában Lázár János. A Miniszterelnökséget vezető miniszter hozzátette: ő és az államtitkárok igyekeznek válaszaikkal helytállni.
De az első kérdés az, hogy a Magyar Fejlesztési Bankon keresztül a szocialisták 2005-2008 között miért adtak 18 milliárd forintot a Quaestornak - vágott vissza a miniszter a szocialistáknak.
Lázár János arról is beszélt: míg a mostani kormány mindössze 4,8 milliárd forintot helyezett letétbe a Questornál, 2002 és 2010 között a szocialista kormányok 300 milliárd forintnyi készpénzt tartottak ugyanott. „Erős Jánost kérdezze, gondolom, ismeri" - riposztozott Lázár, utalva az MFB-s bankárra.
A személyeskedéséig menő nyíltszíni viták hátterében gazdasági nagykoalíciót működtet a Fidesz és az MSZP - rántotta le a leplet a vitázókról a jobbikos Volner János. A Quaestor elleni 2010-es feljelentést a Fidesz eltussolta, a Kulcsár-ügy lezárását 12 éve halogatják - sorolta Volner.
Az ellenzéki politikus szerint a tapolcai választás tétje, hogy tovább folynak-e el a pénzek, és lesz-e elszámoltatás. Már csak 1200 a szavazatkülönbség Tapolcán - adott nehezen értelmezhető becslést a majd csak vasárnap következő időközi parlamenti választásról Volner János.
Az MSZP-s Tóth Csaba szerint kormányzati stratégia kezd kibontakozni Quaestor-ügyben. Emlékeztetett: egy hónap telt el, de még mindig nem tudják megmondani, hogy hány minisztérium érintett, és azt sem, hogy miért érte ez meg Magyarországnak, kaptak-e a miniszterek jutalékot.
Frakciótársa, Tukacs István a miniszterelnök életösztöne nem megfontolt döntésekre utal. Utalt a kormányfőnek írt Tarsoly-levélre és a Quaestor-vezérrel folytatott kormányzati tárgyalásokra.
Válaszában Lázár János jelezte: a kormány mindent megtesz, hogy a 210 milliárdos piramisjáték több tízezer károsultját kártalanítsák. Répássy Róbert államtitkár pedig azt furcsállta, hogy az MSZP nem aggódik a Buda-Cash károsultjaiért, pedig ők nem 31 ezren, hanem 96 ezren vannak.
Az MSZP két minisztert is lemondatna: az egyiket, Szijjártó Pétert azért, mert kivette a külügyminisztérium pénzét, a másikat, Fazekas Sándort pedig azért, mert nem vette ki. A szocialisták sem tudják, hogy mit akarnak: csak hecckampányt folytatnak - vonta le a tanulságot Répássy Róbert.