Többek között Szíriában, Irakban, a Szentföldön, Kenyában és Ukrajnában is békét sürgetett Ferenc pápa a római Szent Péter téren, húsvét vasárnap délben mondott beszédében.
Ferenc pápa elítélte a rabszolgatartást, az ember- és kábítószer-kereskedelmet, valamint a megfogalmazása szerint a világot uraló fegyverkereskedelmet.
Ugyanakkor elismerően szólt az Iránnal elért nemzetközi atom-megállapodásról. Beszéde után Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és világra.
A római Szent Péter teret az eső ellenére is hatalmas tömeg foglalta el, az ünnepség idejére pedig fokozott biztonsági intézkedéseket hoztak: rendőrök engedték be a zarándokok csoportjait, és biztonsági folyosókat alakítottak ki a téren.
Az esztergomi bazilikában tartotta meg húsvétvasárnapi szentmiséjét Erdő Péter. A bíboros kiemelte, az elkeserítő események, a gonoszságból és tudatlanság miatt ránk zúduló új és új bajok miatt könnyen hihetjük azt, hogy értelmetlen körforgás az emberiség története - ám ez nem így van
Erdő Péter hangsúlyozta, az emberek nincsenek örökre bezárva az anyag korlátai közé, testük pusztulása nem zárja le "elmozdíthatatlan sziklaként" személyes életük történetét. Ahogy a kő elhengeríttetett a kő Krisztus sírboltjának ajtajából, úgy szabadulunk meg mi is a halál és a pusztulás hatalmából -fogalmazott Erdő Péter.
A húsvét változás: valami újnak, soha el nem gondoltnak a kezdete - mondta igehirdetésében Bogárdi Szabó István püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke.
Bogárdi Szabó István húsvét történetét felelevenítve szólt arról, hogy az asszonyok még végtisztességet adni mennek a sírkertbe, de már az új élet diadalhírével jönnek el onnan.
Jézus üres sírja az új hírnek, az örömhírnek, a dicsőségnek az első szószéke - mondta a püspök, aki szerint az angyalok kérdésében, hogy "miért keresitek a holtak között az élőt", benne van már az örök élet reménye.