Palkovics László ugyanakkor kiemelte, hogy akkor van lehetőség a műszaki menedzser alapszak megtartására, ha a munkaerőpiac igényeit jobban kielégítő szakképzettséget ad az alapképzés szintjén.
Nem a minisztériumot kell meggyőzni erről, mert az csak egy közvetítő az ipar, a gazdaság és az egyetemek között - tette hozzá.
Ahogyan arról az Origo beszámolt, hogy több száz hallgató demonstrált a felsőoktatási törvény tervezett módosítása ellen Budapesten. Mint a kiszivárgott dokumentum értelmében a kormány megszüntette volna a kommunikáció szakot, a társadalomtudományi alapképzéseket, illetve a nemzetközi tanulmányok szakot is több egyetemen, köztük az ELTE-n, a Corvinuson, és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.
A részletek ismeretében előbb diákfórumot tartottak az Eötvös Lóránt Tudományegyetemen. A hallgatók azt követelték, hogy a szaktárca vonja vissza a szakok megszüntetéséről szóló előterjesztését és a felsőoktatási törvény módosításának tervezetét, továbbá azt, hogy "ne tiltsák be" a társadalomtudományokhoz, az EU-hoz és a nemzetközi kapcsolatokhoz értő embereket kinevelő szakokat. A fórum résztvevői később az Emberi Erőforrások Minisztériumához vonultak, hogy tiltakozzanak.
A tárca végül engedett a követeléseknek. Palkovics László szakállamtitkár másnap bejelentette, hogy megmarad a nemzetközi tanulmányok és a kommunikáció szak is a jövőben. A Magyar Rektori Konferenciával való egyeztetést követően Palkovics ugyanakkor közölte, hogy a társadalmi tanulmányok szak kivezetésében egyetértettek. A szakállamtitkár elmondta azt is, hogy szerintük nincs veszélyben az ELTE társadalomtudományi kara, ami emellett még számos képzést hirdethet meg.
Ugyanakkor korábban Paolkovics László elmondta azt is, hogy szerinte ok nélkül tüntettek a diákok.
És, hogy mely szakok maradjanak, és szűnjenek meg, erről a honatyákat is megkérdeztük a parlamentben. Itt megnézheti mit mondtak a politikusok.