Nem folytat nyomozást a Baranya megyei Rendőrkapitányság a Pécsi Tudományegyetemmel kapcsolatban - így reagált csütörtökön megjelent cikkünkre az intézmény. Levelükben a rendőrkapitányság sajtóosztályának nemleges válaszát idézték.
Az illetékes rendőrségi sajtóreferens az Origo kérésére szintén cáfolta a nyomozás tényét. Ehhez képest, a birtokunkba került dokumentum egészen mást mutat: hivatalos feljegyzésben Wingert Róbert alezredes rendelt el nyomozást, Tényi István feljelentésére hivatkozva, nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt.
Az "esemény elkövetésének helye" rovatban a Pécsi Tudományegyetem tanulmányi irodájának címe szerepel.
Megkerestük a Wingert Róbetet, aki elismerte: valóban indult nyomozás, de azt napokon belül megszüntették.
"Feljelentés kiegészítés keretében hatóságunk iratot kért be, majd miután ez megérkezett - az abban foglaltak alapján - a nyomozóhatóság a nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntette" - tudtuk meg a rendőr-főkapitányság másik illetékesétől.
Tavaly novemberben az ÁSZ rekord mennyiségű, összesen 121 jogorvoslati eljárást kezdeményezett a Pécsi Tudományegyetemmel (PTE) szemben, miután átvizsgálták az intézmény 2009 és 2013 között teljesített közbeszerzéseit.
ez durván az ötöde a tavalyi jogorvoslati kérelmeknek. A kifogásolt beszerzések összege elérheti a kétmilliárd forintot is.
A Számvevőszék a közbeszerzési hatósághoz fordult, mivel úgy vélték, egy vagy több érintett megsérthette a közbeszerzési törvényt, részleteket azonban nem közöltek az Origóval. Bár korábban ÁSZ közzétette a kérdéses beszerzések listáját is, abból nem derül ki, milyen szabálytalanságokat találhattak az egyetemnél.