A fürdők többsége megfelelt a közegészségügyi elvárásoknak. A leggyakoribb hiányosságok között a zuhanyzók, illemhelyek nem megfelelő állapota, a burkolatok töredezettsége, a takarítás hiánya szerepel. Sokszor előfordul, hogy az üzemeltetési szabályzatot nem aktualizálják, az üzemnaplót nem vezetik megfelelően, és kémiai biztonsági problémák is előfordulnak - áll az Országos Tisztifőorvosi Hivatal összesítésében.
A vízminőséget tekintve nagy a különbség a régebbi típusú, töltő-ürítő és a korszerűbb, vízforgatós medencék között. A bakteriológiai vizsgálatok alapján az előbbiek 16 százaléka, a vízforgatós medencék 94 százaléka kapott megfelelő minősítést. Komoly gondot okozhat az is, ha – jellemzően a hétvégéken – a megengedettnél többen vannak a medencében.
A pezsgőfürdőkről fontos tudni, hogy ha azokat nem megfelelően üzemeltetik, akkor nő az úgynevezett Legionella-fertőzés kockázata. Az elmúlt évben három, bizonyítottan ehhez köthető legionellosis járványról szerzett tudomást az ÁNTSZ.
A medencék tisztaságának megőrzésében a vendégek szerepe meghatározó - hívja fel a figyelmet az ÁNTSZ. A fertőzések jó része ugyanis elkerülhető azzal, ha betartják a szabályokat: