Az általános iskolákban 760 ezer, a szakiskolákban 106 ezer, a speciális szakiskolában 8200, a gimnáziumokban 188 ezer, a szakközépiskolákban 205 ezer tanuló számára zárul hivatalosan is a tanév hétfőn.
A diákok az idén is sokféle nyári tábor és program közül válogathatnak. A taborfigyelo.hu adatai szerint
egy egyhetes átlagos napközis tábor ára 18-20 ezer forint,
a szintén egyhetes, átlagos "ottalvós" táborért pedig 30-35 ezer forintot kell fizetni. A portál szerint tavaly óta nem emelkedtek a táboroztatás költségei.
Korábban az Origo is felmérte a hazai táborok piacát. Akkor több szülőt is megkerestünk, akik azt mondták, hogy a nyári szünet nagyon megterheli a családok kasszáját. Ahol a nagymama vagy a rokonok nem tudnak segíteni, ott két és fél hónapig meg kell oldani a felügyeletet. Ha egy kétgyerekes család csak három hétre táborba küldi a gyerekeket, az
mindent egybeszámolva 200 ezres kiadást is jelenthet.
Arról nem is beszélve, hogy a közös családi nyaralás is legalább ennyit elvisz a kasszából, a fennmaradó napokon pedig, ha a szülők nem akarják, hogy a gyerek egész nap a tévé előtt üljön, egy-két ezer forintba belekerül az uszoda, a mozi vagy a kiállítás.
A rendőrség a vakációval kapcsolatban azt kérte, hogy a szülők fokozottabban figyeljenek a gyerekekre. Az Országos Rendőr-főkapitányság autópálya-felügyeleti és baleset-megelőzési osztályának vezetője azt mondta, hogy
évente 1500 balesetben sérülnek meg gyerekek, ezek 30 százaléka nyáron történik.
Sok diák dolgozik a szünidő alatt. Az egyszerűbb irodai munkák mellett a nyári fesztiválokon, strandokon is szívesen dolgoznak a vakáció idején a fiatalok, akiknek a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége szakemberei azt tanácsolják, hogy lehetőleg iskolaszövetkezeten keresztül vállaljanak munkát.