Szerdán jelentette be a kormány, hogy jövő szerdáig kell előkészíteni a magyar-szerb határ lezárását a belügyminiszternek. A kormány négy méter magas kerítést tervez a 175 kilométeres magyar-szerb határszakaszon.
A kerítés felállítása a külügyminiszter szerint semmilyen nemzetközi jogi kötelezettséget, vagy szerződést nem sért. A Fidesz üdvözölte a bejelentést, a Jobbik és az MSZP szerint ez nem jelent hosszú távú megoldást, míg a DK azt hangoztatta, hogy a kormány csúcsra járatja az idegengyűlöletet. Az Együtt és a Liberálisok szintén bírálták ezt a megoldás t.
Ferenc pápa még szerdán arra szólított fel, hogy a világon sehol ne zárják be az ajtót azok előtt, akik egy jobb élet reményében más országokban keresnek menedéket. A katolikus egyházfő köszönetet mondott azoknak, akik gondoskodnak a menekültekről, és közös cselekvésre szólította fel a nemzetközi közösséget a kényszermigráció ellen.
Egyébként kedden Szájer József még azt mondta az Origónak, hogy a határok lezárása önmagában nem oldja meg a problémát, de tükröz egy felismerést, azt, hogy további lépések kellenek.
Csütörtökön megjelent a kormányhatározat a magyar-szerb zöldhatáron felállítandó biztonsági kerítésről. Eszerint Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek augusztus elsejéig kell biztosítania az ideiglenes kerítés felállításához szükséges forrásokat. Lázár János szerint a július 1-jei magyar-szerb közös kormányülésen tárgyalhatnak a szerb féllel a határzárról.
Közben Nils Muiznieks, az Európa Tanács emberi jogi biztosa a Twitteren meggondolatlanságnak nevezte Magyarország tervét. Rossz döntésnek tartja a tervezett magyar határzárat Heinz Fischer osztrák államfő is.
Pénteken Aleksandar Vucic szerb kormányfő közölte, hamarosan beszél Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra kéri majd, hogy „ne építse fel azt a falat”.
Lázár János bejelentette, hogy a kormány átvállalja a BKV mintegy 52 milliárdos hitelét a fővárostól, és 60 milliárd forintos kezességet vállal a 3-as metró felújítására. A kormány emellett azt kéri a főpolgármestertől, hogy a vizes vb-hez Budapest adja állami tulajdonba a Dagály uszodát.
Pénteken Tarlós István a miniszterelnökhöz fordult a BKV finanszírozása és a vizes világbajnokság kormány által kért területei miatt, mivel úgy tűnik meglepetésként érték a Miniszterelnökség vezetőjének szavai.
Hétfőn a rezsicsökkentés eltörléséről jelentek meg információk. A hvg.hu írt arról, hogy az igazságügyi miniszter május elején levelet küldött a brüsszeli energetikai biztosnak, amelyben az áll, hogy a kormány leállítaná a rezsicsökkentést, drágulni fog a gáz és az áram. Kovács Zoltán kormányzati kommunkiációért felelős államtitkát azt mondta: rossz, hogy a levél kikerült, de mindent megtesznek a rezsicsökkentés eredményeinek megvédéséért.
A megkérdezettek többsége egyetért a kormányzat bevándorlással kapcsolatos plakátkampányának állításaival – legalábbis ez derült ki a Századvég legfrissebb felméréséből. A legkevésbé a "Ha Magyarországra jössz, nem veheted el a magyarok munkáját!" állítással értenek egyet az emberek.
Orbán Viktor számít az elmúlt 25 év legjobb kormányfőjének a Nézőpont Intézet felmérése szerint. A jelenlegi kormányfő lett a második is – a legelutasítottabb kormányfők versenyében, Gyurcsány Ferenc mögött.
A héten megtudtuk, hogy német bérlőknek adták ki azt a luxusingatlant, ami Kósa Lajos feleségének, Porkoláb Gyöngyinek a nevén van. A Fidesz ügyvezető alelnökét és feleségét azóta nem látták a környéken, amióta kiderült, hogy ki az ingatlan gazdája.
Nem támogatja a Clark Ádám térre tervezett, gigantikus Makovecz-emlékművet az elhunyt építész családja. Őket sem kereste meg senki a szoborral kapcsolatban, ráadásul túlzónak tartják annak méreteit is. Makovecz Imre családja is csak a sajtóból értesült arról, hogy Melocco Miklós gigantikus szoborral állítana emléket a Kossuth-díjas építésznek.