A parlament honlapján elérhető statisztikák alapján Gúr Nándor 148 alkalommal kért szót és megközelítőleg 13 és fél órán át beszélt az Országgyűlésben.
Az ülésszakban egy ülésnap átlagos hossza 9 óra volt, ennél többet összesen öt képviselő beszélt. Gúr Nándor után Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára szólalt fel a leghosszabban, aki
összesen 12 órát beszélt,
majd az LMP-frakció három tagja következik.
Sallai R. Benedek 11 órában, az előző évben leghosszabban felszólaló
Schiffer András ezúttal 9 óra 21 percben fejtette ki álláspontját,
míg Ikotity István mindössze két perccel marad el tőle.
A felszólalások száma alapján Rétvári Bence a listavezető 242 alkalommal, őt az előző évi első, Sallai R. Benedek (152 felszólalás), Gúr Nándor (148 felszólalás), majd Tállai András fideszes nemzetgazdasági államtitkár (145 felszólalás) követi.
A tíz legtöbbet megnyilvánuló képviselő között megtalálható a teljes, öttagú LMP-frakció, akik mindannyian több mint százszor kértek szót a házvezetéstől, míg
a tizedik helyen a Miniszterelnökséget vezető Lázár János áll 93 felszólalással.
Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János után a második legtöbb felszólalást mondta el a kabinetből. A kormányfő 45 esetben összesen 52 percig beszélt, amivel az összesített listán a 34. helyen áll. A kormányfőt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter követi 21 felszólalással.
A frakcióvezetők közül Schiffer András szólalt fel legtöbbször, utána Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője következik 23 felszólalással, majd a kisebb kormánypárti frakció vezetője, Harrach Péter 15 megszólalással.
Vona Gábort, a Jobbik képviselőcsoportja élén 11 alkalommal lehetett hallani, míg a szocialista frakciót vezető Tóbiás Józsefet csupán hétszer.
A képviselők fele egy óránál, illetve tíz felszólalásnál kevesebbet beszélt az egész ülésszakban, összesen tizenhárom - fideszes és a DK tagjaként függetlenként politizáló - képviselő pedig egyáltalán nem kért szót.
A Fideszből az előző négy évben is szótlan Bíró Márk és
Kubatov Gábor továbbra sem beszélt,
ahogy a parlament tavalyi megalakulása óta néma maradt a kormánypárti Farkas Flórián, Simonka György és Varga József is, továbbá ezúttal például Selmeczi Gabriella sem fejtette ki véleményét a parlamenti patkóban.
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, a DK elnöke 2013 októberében, a "Közoktatás helyzete I." címmel elmondott napirend utáni felszólalásában beszélt utoljára a parlamentben. Áder János köztársasági elnök 2015-ben nem szólalt még fel a parlamentben.