Szeptember végéig hosszabbította meg a TEK a miniszterelnök budai házának biztosítását: a terrorelhárítás már több mint fél éve ellenőrzi folyamatosan a Cinege utcát.
A magyarázat egyszerű: mivel a területen továbbra is védett személyek laknak, az intézkedés indokolt - véli Hajdú János, a TEK főigazgatója, aki tavaly októberben döntött az utca biztosításáról.
A TEK rendelete szerint a rendőrség a szükséges mértékig és ideig lezárhatja az érintett útvonalat, ha kell, azt is megakadályozva, hogy
a Cinege utcába bárki belépjen, vagy onnan távozzon.
Ez komoly, még ha nem is jogszerű akadálya lehet az Orbán Viktor háza elé tervezett demonstrációknak is.
Ááprilis végén a rendőrség részben a TEK-re hivatkozva tiltotta meg Juhász Péter Együtt-alelnöknek, hogy társaival a Cinege utcában tüntessen, mint később kiderült, alaptörvénybe ütközően.
A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság az ügyben Juhász Péternek adott igazat, a rendőrséget pedig az eljárási költségek kifizetésére kötelezte.
Az Együtt aktivistái ugyanakkor április 15-én is meglátogatták a kormányfő budai házát, és korrupcióellenes flashmobot tartottak a kapu előtt - az engedély nélküli akcióért akkor 80 ezer forintos bírság járt.
Korábban is előfordult már, hogy elégedetlen tüntetők bejutottak a Cinege utcába. 2013 nyarán devizahitelesek követelték, hogy
Orbán Viktor jöjjön ki!
A rendőrök akkor sorfallal tartották fel a tüntetőket, végül Orbán Viktor felesége jött ki, hogy megnyugtassa őket.
Korábban, 2011 júniusában ideiglenesen akkor zárták le a környéket, amikor a Kossuth téren demonstrált a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete a rendvédelmi dolgozók nyugdíjkedvezményeinek visszaállításáért, és eldöntötték, hogy Orbán Viktor otthona elé is vonulnak.