Földesi Erzsébet azért nem tartaná szerencsésnek a mozgólépcső engedélyhez kötött használatát, mert ezzel eleve hátrányos megkülönböztetés érné a fogyatékossággal élő embereket.
A Mozgássérültek Budapesti Egyesületének elnöke elmondta, hogy a BKK körülbelül egy hónappal ezelőtt megkereste őket, és kikérte a véleményüket a tervezett üzletszabályzat-módosítás minden olyan pontja kapcsán, amely a mozgáskorlátozottakat érinti. Az elnökasszony hangsúlyozta, hogy a témában folyamatosak az egyeztetések a Közlekedési Központtal.
Mint megtudtuk, a BKK vezérigazgatója egyeztetett a NagyCsaládosok Országos Egyesületének egyik elnökségi tagjával is: a BKK-vezér ekkor hangsúlyozta, hogy az anyag túl korán került nyilvánosságra, a vállalat vezetésének jóváhagyása nélkül, és
egyáltalán nem illeszkedik a BKK családbarát stratégiájához.
"Természetesen egy ilyen, a gyakorlati élettől elrugaszkodott elképzelést nem fogunk bevezetni" - ígérte Dabóczi Kálmán vezérigazgató.
Borsos-Szabó Ágnes, a NOE elnöke az Origónak kifejtette: gyakorló anyukaként maga is szembesült a budapesti közlekedés nehézségeivel. Olyan megoldást tartanának ideálisnak, amely nem korlátozná, hanem inkább segítené a babakocsival közlekedőket a biztonságos közlekedésben. Jó ötletnek tartanák például, ha
azokon a mozgólépcsős állomásokon, ahol nem lehet liftet igénybe venni, lenne egy állandó munkatárs, aki a babakocsival közlekedőket segítené, szükség esetén lekísérné.
Keddre eltűnt a BKK honlapjáról az az üzletszabályzat-tervezet, amely feltételekhez kötné a babakocsik szállítását a mozgólépcsőkön, sőt, bizonyos utasok csak külön engedéllyel léphetnének rá. A mozgáskorlátozott utasoknak például a mozgólépcső használatára engedélyt kellene kérniük. A BKK azt írta, hogy "hibás munkaközi dokumentum került közzétételre". Erről bővebben itt olvashat.