David Cameron a Sky News brit hírtelevíziónak nyilatkozva kijelentette: ha az orosz légierő akciója a "rettenetes halálszekta" ellen folyó nemzetközi hadművelet része, akkor a bevetés "teljesen rendjén való" lenne.
Ha azonban az orosz katonai fellépés a Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimjével szembenálló mérsékelt szír ellenzék alakulatai ellen irányul, és célja "a szíriai diktátor védelme", azt "haladásellenes" lépésnek kellene tekinteni - tette hozzá a brit kormányfő.
Cameron szerint a feladat egyelőre annak kiderítése, hogy pontosan mi is történt.
Nagy-Britannia jelenleg nem vesz részt az Iszlám Állam elleni szíriai légi hadműveletekben; a brit királyi légierőnek (RAF) a londoni parlament csak a terrorcsoport iraki állásai elleni támadásokra adott felhatalmazást.
A konzervatív párti brit kormány szeretne széles parlamenti támogatást szerezni ahhoz, hogy az RAF kiterjeszthesse bevetéseit az Iszlám Állam által ellenőrzött szíriai térségekre is, de a legnagyobb brit ellenzéki parlamenti erő, a Munkáspárt éves kongresszusa éppen szerdán döntött úgy a küldöttek többségi szavazásával, hogy nem javasolja az alsóházi Labour-frakciónak az RAF szíriai bevetéséről szóló kormányzati indítvány támogatását.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy a Munkáspárt képviselői egyhangúlag elvetik majd a kormány beterjesztését az alsóházi szavazáson, mivel a kongresszusi állásfoglalás nem kötelező erejű, és a Labour-frakció számos tagja már jelezte, hogy támogatja a brit légitámadások kiterjesztését Szíriára.