Európa árulóiról beszélt a menekültválság kapcsán Orbán Viktor. A miniszterelnök egy pénteki, fővárosi konferencián vetette fel: nem lehet véletlen, hogy naponta ezrével érkeznek a menekültek, és hogy ez felkészületlenül érte a komoly titkosszolgálatokkal rendelkező európai államokat is.
Orbán a krízis mögött a háttérben jól szervezett, nagy pénzeket mozgató, aktivista vezetőket sejt.
A kormányfő háttérhatalmakra gyanakszik, Lázár János viszont jóval egyértelműben fogalmazott: szerinte a kormány minden eszközzel fellép a menekültkvóta ellen, ha erre felhatalmazást kap – és
egyetlen kitoloncolt migránst sem fogadnak majd vissza.
Lázár a kormányinfón arról is beszélt, hogy Colleen Bell amerikai magyar nagykövet kérésére "sem akarunk sem befogadni, sem átengedni az országon senkit".
A kancelláriaminiszter kitért a Budapestre tervezett szuperkórház témájára is – az intézmény helyét szerinte a fővárosi vezetés választja ki.
Lázár János szavait ugyanakkor saját, rendszeres sajtótájékoztatóján cáfolta Tarlós István. A főpolgármester pénteken úgy fogalmazott: vicc, hogy erről az ő hivatala dönthet, a kórház helyének kijelölése állami feladatnak számít.
Az Origo egyébként úgy tudja, hogy az új intézmény a XII. kerületben, a Sportkórház helyén épülhet föl.
A Hegyvidék ezzel olyan jelentkezőket szorított háttérbe, mint a Láng Zsolt vezette II. kerület – itt lakik egyébként Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is – vagy Újpest, ahol Wintermantel Zsolt lobbizott a kórház felépítéséért.
A képet némiképp árnyalja, hogy a kórház valószínűleg csak 2018-ra készülhet el, a jövő évi büdzsében még csak egymilliárd forintot különítettek el a beruházás előkészítésére.
Az intézmény terveit februárban Rogán Antal jelentette be, még a Fidesz frakcióvezetőjeként.
A politikus helyzete azóta nagyot változott. A Miniszterelnöki Kabinet vezetőjeként Rogán október 26-ától a kormány egységes kommunikációjáért felel – ő összegzi az Orbán Viktorhoz beérkező minisztériumi javaslatokat, és ő tolmácsolja a kormányfői döntéseket is a tárcák felé.
Kinevezése után Rogán Antal Baló György RTL2 televízión futó műsorának adott interjút. A műsorvezető kérdésére elmondta, szerinte a miniszterek a kormányban egyenlőek, és csak egy főnökük van, Orbán Viktor. Vannak viszont olyan esetek, amikor
az ő szava pont annyit ér, mint Orbán Viktoré.
Csak enyhe büntetést kapott a 2006-os őszi zavargások miatt Gergényi Péter. A volt budapesti rendőrfőkapitányt első fokon megrovásban részesítette a Fővárosi Törvényszék, a Bene László volt országos főkapitány elleni eljárást pedig megszüntették.
A 14 vádlottból Gergényin kívül még egy kapott megrovást.
Ő a tévészékház ostrománál volt a rendőri erők helyszínparancsnoka 2006-ban.
Ennél keményebb ítéletet mértek első fokon Ungár Klárára. A Fővárosi Törvényszék szerint valótlanul állította, hogy Kocsis Máté homoszexuális. Ungárnak elnézést kérő közleményt kell kiadnia, és kétmillió forintot is kell fizetnie megjegyzése miatt.
Az ügyben eljáró bíró szerint arról kellett dönteni, hogy kijelenthető-e Kocsis Mátéról, hogy meleg, nem pedig arról, hogy milyen a szexuális irányultság társadalmi megítélése. Ungár Klára fellebbezett.
Semmi olyan információ nem áll rendelkezésre, amely Magyarország közvetlen terrorfenyegetettségére utalna – mondta Molnár Zsolt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának keddi, zárt ülése után.
A testület MSZP-s elnöke szerint vannak olyan értesülések, amelyek egyes Magyarországon tartózkodók, illetve az országon átutazók esetleges terrorszervezetekkel való kapcsolataira utalnak, viszont a TEK és más szolgálatok is végzik a dolgukat ezen a téren.
A bejelentés után különösnek tűnhet, hogy a Terrorelhárítási Központ mégis megemelte Orbán Viktor és családjának védelmi szintjét, éppen a menekültválság kockázataira hivatkozva.
Idén decemberig 200 milliárd forintnyi uniós fejlesztési forrás nyílik meg szociális, társadalmi-felzárkózási, család- és ifjúságügyi, köznevelési, felsőoktatási, egészségügyi és egyházi területen – jelentette be az emberi erőforrások minisztere.
Balog Zoltán elmondta, a kiírt programokkal elsősorban a hátrányos helyzetűeket, illetve a társadalmi felzárkózást segítenék. Romákat segítő tanodaprogramot hirdetnek meg 5 milliárd forintos keretösszeggel, valamint egy komplex ifjúsági-fejlesztési program is indul 3,5 milliárd forintból.