Csatlakozva a magyar kormány döntéséhez, felbontják a Magyar Telekommal kötött szerződéseket a Békés megyei önkormányzatnál. Ezt a megyei önkormányzat közleményben írta meg a Békés Megyei Hírlapnak.
A megyei önkormányzat egyetért a kormány meggyőződésével
- írják. A testület szerint "elfogadhatatlan az a szemlélet, hogy hazánkban ma bárkit a véleménye vagy a nézetei miatt ilyen formában diszkrimináljanak".
A Telekom december 16-án, szerdán döntötte el, hogy nem szponzorálja tovább Kovács Ákos énekes-előadóművész tevékenységét. A cégnél azért jutottak erre az elhatározásra, mert az előadó egy interjúban azt mondta az Echo TV adásában, hogy
szerinte a nőknek nem dolguk annyit keresni, mint a férfiaknak.
Az énekes szerint inkább az a dolguk a nőknek, hogy valakihez tartozzanak, és hogy valakinek gyereket szüljenek.
A Telekom ezt összeegyeztethetetlennek tartotta a saját szellemiségével. "A Magyar Telekom Csoport elkötelezett abban, hogy nőknek és férfiaknak egyaránt azonos munkafeltételeket és karrierlehetőséget biztosítson, és minden körülmények között fenntartsa a vállalaton belüli nemi egyenjogúságot." A cég ezzel indokolta döntését.
Másnap a kormány bejelentette, hogy a minisztériumok felbontják a Telekommal kötött
mobilinternet-előfizetési szerződéseiket.
Az ügyben megszólalt Orbán Viktor miniszterelnök is. Szerinte Ákos és a Telekom szerződésbontása a szólásszabadságról szól, és fontos elvi kérdéseket vet fel. A Magyar Telekomnak "tiszteletben kell tartania azokat az értékeket, amelyek Magyarországon alkotmányos védelem alatt állnak" - mondta a miniszterelnök.
Az év végén magától is lejárna az a keretszerződés, melyet a kormány 2013. december 31-én kötött összesen 4,5 milliárd forint értékben a három mobilszolgáltatóval. E szerződést érintheti az Atlatszo.hu információi szerint a kormány e heti bejelentése, miszerint felbontják a Magyar Telekom Zrt.-vel a mobil-előfizetésekre vonatkozó állami szerződéseket.