A NAV bűncselekmény hiányában elutasította az Uber ellen tett feljelentést. Az ügyészségre még február elején érkezett feljelentés nagy összegű költségvetési csalás miatt.
A budapesti V. és XIII. kerületi ügyészség a feljelentés kiegészítését rendelte el, mert a feljelentésben szereplő adatok alapján a nyomozás elrendeléséről vagy a feljelentés elutasításáról nem lehetett megnyugtatóan állást foglalni.
A feljelentés-kiegészítés teljesítése után az ügyészség a NAV Bűnügyi Igazgatóságát bízta meg.
A tizenöt napos határidőt egyszer meghosszabbították, majd az adóhivatal a feljelentést elutasította.
Az okostelefonokra letölthető utazásmegosztó alkalmazással az autósok és az utasok online találhatnak egymásra, és a viteldíj rendezése is a rendszeren keresztül történik. Az Uber-sofőrök magyarországi számlájukra kapják meg bevételeiket. A Nemzetgazdasági Minisztérium és a taxisok szerint
az Uber ellehetetleníti a taxitársaságokat, és az adózása átláthatatlan a számlázás nélküli online fizetés miatt.
Ezekre reagálva az amerikai központú cég rendszere február elsejétől minden utazásról a magyar előírásoknak megfelelő elektronikus áfás számlát állít ki az autóspartner nevében.
A NAV még január végén jelentetett meg egy ajánlást, amelyben tisztázta, milyen feltételeket kell teljesíteniük az Uber sofőrjeinek, hogy ne büntessék meg őket az ellenőrök. A legfőbb elvárások, hogy
a sofőröknek adószámot kell kérniük, és minden fuvar után számlát kell adniuk az utasoknak.
Az adóhatóság ajánlása szerint akkor járnak a legjobban a sofőrök, ha katáznak. Így havi 50 ezer forintos adófizetési kötelezettséggel (főállás mellett 25 ezer) megússzák az alkalmi taxizást.