Volner várhatóan az őszi ülésszak kezdetétől töltheti be a frakcióvezetői tisztséget. Volnerről a Ripost.hu azt írja, hogy egy hírhedt cégtemetőben tűnt el a legnagyobb vállalkozása. Azt is írják, hogy cégével együtt 21 millió forint közpénz is eltűnt. E szerint Volnerék az áfacsalás specialistái lehettek, jogosulatlanul tüntették el az áfát.
Ráadásul Volner a diplomáját egy sokak által kamuegyetemnek tartott intézményben szerezte, Oroszországban, az Alapvető Tanulmányok Nemzetközi Egyetemén.
A Jobbik kongresszusa egyébként a nyilvánosság kizárásával zajlott. A párthoz közel álló Alfahír.hu képviselői lehettek csak jelen az eseményen.
Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője a újságíróknak azt is elmondta: a pártelnök bejelentése arról, hogy lemond a frakció vezetéséről, a kongresszusi küldöttek döntő hányadát meglepte, a frakció tagjait azonban kevésbé, mert korábbi üléseken már felmerült a kérdés. Vona Gábor
az elnöki munka még hatékonyabb végzésével indokolta a lépést.
Vona egyéb változásokat is bejelentett, például sok szakmai testület létrehozását szeretné, illetve sokkal több felelősséget és feladatot szeretne "alsóbb szintekre" delegálni.
Vona Gábornak a zárt kongresszuson elhangzott beszédét az internetes N1 TV tette közzé. Vona a mintegy 700 delegálttól bizalmat kért, azoknak pedig, akik még egy idő után is kételkedni fognak, azt üzente: sajnálja, mindenkin ő sem tud segíteni.
Amennyiben a kongresszus elnökké választ, nekem nem az a dolgom és nem az a felelősségem, hogy itt mindenki jól érezze magát, a Jobbik nem egy rekreációs központ
- mondta a pártelnök.
Vona Gábort a kongresszuson végül újra pártelnöknek választották:
80 százalékos támogatottsággal lett újra a Jobbik elnöke.
Vona Gábor a sajtótájékoztatóján úgy értékelt, hogy a kongresszuson a Jobbik "nemzeti néppárttá vált".
A küldöttek titkos szavazással döntöttek az alelnökökről is. A tisztséget a következő két évben
Volner János, Z. Kárpát Dániel, Toroczkai László, Sneider Tamás, Fülöp Erik és Janiczak Dávid tölti be.
Mind azok, akiket Vona alelnöknek szeretett volna.
A Jobbik kongresszusát a napokban egyébként egy újabb botrány előzte meg. A Magyar Idők írta meg, hogy Forrai Richárd, a Jobbik gazdasági hátterét építő vállalkozó és gyerekkori barátja, Debreczeni Zoltán Jobbik-tanácsadó egyik cége azzal foglalkozott, hogy
szlovák rendszámokat intéztek olyan magyar állampolgároknak, akik nem akarták befizetni az adót Magyarországon.
Szintén a Magyar Idők számolt be arról, hogy Debreczeni nemrégen ügyvezetője lett a Global Homes Group Kft.-nek, amelyet két izraeli állampolgárságú üzletember irányított. Egyiküket egyébként a bíróság eltiltotta a cégvezetéstől. A Global Homes tulajdonosi körében – erről a TV2 Tények című hírműsora számolt be először – feltűnt egy Panda Investments nevű offshore vállalkozás is.
A kézbesítési megbízott a D-D Consulting Kft. volt. Ebben a cégben – különböző időszakokban – Forrai, Debreczeni és Debreczeni felesége is tulajdonos volt. A Tények riportjából az is kiderült, hogy
az állami párttámogatás (azaz közpénz) egy része Forrai cégéhez került, és például autószerelővel vagy büféssel írattak tanulmányokat.
A Jobbik szerint nekik nincs szerződésük a D-D Consultinggal, Forrai szerint pedig, amikor ő tulajdonos volt, nem volt közük offshore cégekhez, Debreczeni is tagadta, hogy offshore cégekhez lenne köze.