Körülbelül tíz újságíró, néhány fotós és egy tévétársaság operatőre várta a mára kitűzött két per tárgyalásának eredményét a Kúrián. Az egyikben még csak az utolsó szó jogán hallgatták meg a feleket, a másfél órával későbbre kitűzött másodikban viszont ítélethozatalt ígértek. Ehhez képest elnapolták a döntést, amit nem indokoltak meg. A későbbre halasztott ítélet a sérültek jogi képviselőit is meglepte.
A baleset 2011. november 6-án 18 óra után történt. Három, turistákkal teli busz indult a hurghadai üdülőövezetből a repülőtérre, amikor a 39 magyar turistát szállító első busz körülbelül 90 km/h-s sebességgel megpróbált bevenni egy éles kanyart, a padkának csapódott. Ettől a bal oldalára dőlt, és még tíz métert csúszott a földön, mielőtt megállt.
Volt, aki azonnal meghalt. Másnak súlyos sérülései lettek, de volt olyan is, aki a mellette ülő édesanyját és feleségét vesztette el, a velük utazó két kisfia pedig nagyon súlyosan megsérült.
Laczkovics Gergely, aki arra kérte, az arcát ne mutassuk, az Origónak azt mondta, szeretné már lezárni az ügyet.
Nem mondhatom, hogy túl sok mindenre emlékszem, inkább csak arra, ami utána történt, hogy próbáltam kimászni, és életben maradni. Vannak olyan emlékeim, mintha mennénk le az útról, de ebben nem vagyok biztos.
A mérnökként dolgozó férfinak a bal karja sérült meg annyira, hogy amputálni kellett, ráadásul kapott egy komoly sebfertőzést is. A feje is súlyosan sérült. Az arca jobb oldala gyakorlatilag eltűnt egy nagy részen, amit különböző bőrpótlásokkal egészítettek ki. Emellett több csontja is eltört. Egy évig tartott a kórházi kezelése és a rehabilitáció.
A tragédia jelentősen megváltoztatta a férfi mindennapjait. Ma már újra az építőiparban dolgozik, ott, ahol az egyiptomi út előtt, de nem képes arra, amire korábban. Azt mondja, bizonytalanabb lett a mozgása, hiszen egészen más egy karral élni. Így az állapota folyamatos odafigyelést igényel.
A férfi két évvel a tragédia után anyagi kártérítést kapott a nyaralásukat szervező vállalkozás különböző, egyiptomi partnercégeinek biztosítóitól, de az utazási iroda semmit sem fizetett. A cég csődöt jelentett. Az egyiptomi bíróságon tartott első tárgyalás megállapította a buszsofőr felelősségét, a Best Reisennel kapcsolatban viszont azóta sem született döntés.
Azzal lennék elégedett, ha a bíróság egyértelműen kimondaná, hogy a Best Reisen ezért felelősséggel tartozik, és azt az ignoráns hozzáállást, amit az elmúlt négy évben személy szerint velem, de gondolom, sorstársaimmal szemben is tanúsított, nem folytatná, és valamilyen módon felelősséget tudna vállalni azért, amit tett”
- mondta. A perekben június 22-én születhet ítélet a Kúrián.