Az MSZP-s politikus szerint egy demokratikus pártban teljesen természetes, hogy egy-egy kérdésben létezik valakinek ellenvéleménye, és ennek hangot is adhat.
Móricz korábban arról beszélt, hogy ellenzi a migránsok betelepítését, és „hívő keresztény nőként” mást gondol a kvótanépszavazásról, mint az, aki „nem veszi alapul”, hogy a migránsok által képviselt dolgok ellentétesek a keresztényi magatartással. A szocialisták rákospalotai képviselője szerint Magyarország és Európa
még nem találkozott „ezzel a népcsoporttal”,
és ő szeretné, hogy „ne is találkozzanak”. Mint mondta, szeretné, hogy Magyarországon ne kelljen az iszlám jogrend (saría) érvényesítésétől félnie egy nőnek. Úgy vélte, ha valaki megismeri ezt a törvényrendszert, látja, hogy jelentős fenyegetettséget, biztonsági kockázatot jelent.
Móricz szerint a probléma a mostani népszavazási helyzettel, hogy egyre kevésbé magáról a kérdésről szól a kampány, hanem a kormány az emberek félelmeire játszva szeretne politikai hasznot elérni. „Jómagam nem pártpolitikai nyilatkozatot tettem, de egyre inkább olyan színben tüntetik föl – tette hozzá. – Egyébként az MSZP sem támogatja az illegális bevándorlást” – mondta a politikus.
Móricz arról is beszélt, hogy a népszavazásnak nem lesz jogi következménye, és egy ilyen súlyú válságot nem lehet egyedi, nemzetállami megoldásokkal kezelni. Hibás lépés a kormány részéről, hogy
élet-halál kérdésnek akarja beállítani a referendumot.
Ideig-óráig működhet a helyi védelem, de amíg nem jön létre egy olyan közös európai megoldás, ami mindenki számára elfogadható, addig nem lesz hatékony megoldás.
A migránsok tömegének Európába érkezése óta több európai országban is terrortámadások voltak. Nyugat-Európa több országában most is komoly terrorveszély van.
„Természetesen szolidáris vagyok a valódi menekültekkel, de amikor olyan hatalmas embertömeg érkezik a kontinensre, mint tavaly, akkor értelemszerűen, a nagy számok törvénye alapján olyanok is közéjük kerülhetnek,
akik merényleteket akarnak elkövetni”
– mondta Móricz Eszter. A XV. kerületi szocialista képviselő szerint a bevándorlási válságot úgy lehetne megoldani, ha a kibocsátó országokban politikai és gazdasági stabilitást teremtenénk.