„A 2006-os rendőrterror fő felelőse kétségkívül Gyurcsány, aki a bíróságon is hamisan tanúzott” – ezt a címet adta cikkének a Pesti Srácok újságírója, aki többek között arról ír,
hogy tíz évvel ezelőtt, 2006. október 23-án a feletteseik utasítására tömegoszlató rendőrök a forradalom és szabadságharc ötvenedik évfordulóján több száz ünneplő civilt, járókelőt támadtak meg, vertek agyba-főbe, vettek őrizetbe és tartóztattak le”.
Ahogy azt is írja, hogy a 2006-os rendőrterror miatt Bene László volt országos és Gergényi Péter egykori budapesti rendőrkapitány, valamint társaik ellen zajló eljárásban nevetségesen enyhe ítélet született. Az akkori politikai vezetés nem került a vádlottak padjára, annak ellenére, hogy a 2006-os törvénysértések hátterét vizsgáló Balsai-jelentés, illetve a bizottság munkájában döntő szerepet vállaló Völgyesi Miklós szerint is megkerülhetetlen lett volna – a rendőröket a saját nyilatkozata szerint is utasító – Gyurcsány Ferenc felelősségre vonása.
Az írás néhány hete, az 1956-os forradalom 60. és a 2006-os zavargások 10. évfordulójának napján jelent meg.
A cikk megjelenése után Gyurcsány Ferenc sajtópert indított. Azt állítja, hogy a cikkben őt bűncselekmény elkövetésével vádolják, pedig ellene nem indult nyomozás.
Mindezt a Pesti Srácok jogásza, ifj. Balsai István sem vitatja, azt azonban hozzáteszi, hogy egy másik perben – melyben több rendőr, így a volt országos rendőrfőparancsnok és a budapesti rendőrfőparancsnok ellen indult eljárás – meghallgatták, ahol a bíró szerint
Gyurcsány a vallomásaiban többször ellentmondásba keveredett.
Az ügyvéd néhány napja a bíróságtól azt kérte,
hogy Gyurcsány Ferenc keresetét utasítsák el, és Gyurcsányt kötelezzék a perrel kapcsolatban felmerült költségeik viselésére.
Kerestük Gyurcsány Ferencet, aki pártja szóvivőjén keresztül azt üzente, hogy nem akarja kommentálni a történteket.
A bíróság az ügyben november 30-án hoz ítéletet.
A 2006-os őszi zavargások azután törtek ki, hogy Gyurcsány Ferenc a kiszivárgott őszödi beszédében többek között azt mondta, „hogy hazudtunk éjjel-nappal”, illetve azt, hogy „ezt elk*rtuk, nem kicsit, nagyon”. Az 1956-os forradalom kitörésének ötvenedik évfordulóján Budapesten újabb tüntetések kezdődtek. A belvárosban a Fidesz külön tömeggyűlésen tartott ünnepi megemlékezése után az onnan hazafelé induló békés emberek közé a rendőrség mintegy rátolta a tüntetőket, és
a rendőrség a tömeget egységesként kezelve kezdett az oszlatásukba.
A rendőrök gyakran már ellenállásra képtelen emberekkel szemben is erőszakosan léptek fel. Megverték például Révész Máriusz fideszes parlamenti képviselőt is. A rendőrtámadásokban többen súlyosan megsérültek.
Az Országgyűlés 2010. június 8-i határozatában „mint a Magyar Köztársaság legfőbb népképviseleti szerve, bocsánatot kér az ország mindazon polgárától, akit akár az állami vezetői mulasztások, akár a törvénytelen rendőri fellépés folytán alapjogi sérelem ért”.