A Budapesti Közlekedési Központ a Facebook-oldalán azt írta: lezárták a Hermina út Ajtósi Dürer sor felé vezető oldalát az Erzsébet királyné útjánál, mert az erős szél miatt egy hosszabb szakaszon kerítés dőlt az útra.
Ezért a 72-es trolibusz helyett a teljes vonalon, míg a 74-es trolibusz helyett az Ötvenhatosok tere (István utca) és a Kassai tér között pótlóbusz közlekedik.
Törmelék került a burkolatra, ezért az Újpestet Rákospalotával összekötő Pozsony utcai vasúti aluljáró XV. kerület felé vezető oldalát is lezárták. A forgalom az Újpest felé vezető oldalon, váltakozva haladhat. A 12-es villamos helyett Rákospalota-Újpest vasútállomás és Rákospalota, Kossuth utca között pótlóbusz közlekedik.
Lezárták a XII., Maros utcát is, vakolat hullott egy épületről az ott parkoló járművekre, tűzoltók dolgoznak. A 39-es és a 102-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Maros utcai rendelőintézet megállót – írja a BKK.
A katasztrófavédelem is arról ír honlapján, hogy a rendkívül szeles idő sok munkát ad a tűzoltóknak, főleg a fővárosban.
A XIII. kerületi Bulcsú utca és Szabolcs utca kereszteződésében egy nagy méretű fa került az úttestre. A II. kerületi Hűvösvölgyi úton karvastagságú, öt méter hosszú faágakat távolítanak el a tűzoltók az úttestről. A kispesti Zalaegerszeg utcában megdőlt egy hársfa, veszélyeztetve ezzel a közlekedést.
A IV. kerületben, a Szilágyi utcai felüljáróról is hullik a vakolat, a tűzoltói beavatkozás idejére a forgalom egy sávon halad.
A XIII. kerületi Váci úton egy hatemeletes lakóház negyedik emeleti erkélyéről
betontömb esett a járdára,
a tűzoltók létraszer segítségével távolítják el a még lógó darabokat.
A VI. kerületben, a Deák Ferenc téren egy bádoglapot mozgat a szél egy épület tetején, a tűzoltók már a helyszínen tartózkodnak.
Az egységek folyamatosan számolják fel a káreseteket, amint befejezték a beavatkozást egy adott helyszínen, azonnal vonulnak a következő helyszínre.
Győr és Öttevény között megrongálódott a vasúti felsővezeték. Emiatt azon a szakaszon a vonatok csak az egyik vágányt használhatják, a menetidő 20-30 perccel hosszabb a Budapest–Győr vonalon.