Tavaly októberben kihallgatásokat tartott, házkutatásokat végzett a 4-es metró beruházásához kapcsolódó Alstom-ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség, az egyik gyanúsított pedig időközben külföldre szökött – írja a Magyar Hírlap.
A külföldre szökött férfit a Magyar Nemzet Gulyás Lászlóként, a DBR Metró Projektigazgatóság volt vezetőjeként azonosítja,
jelezve, hogy a legfőbb ügyész "név nélkül említette meg Demszky Gábor volt SZDSZ-es főpolgármester egykori bizalmasát".
Mindkét lap a Polt Péter legfőbb ügyész által Szabó Tímea országgyűlési képviselő kérdésére adott válaszból idéz; a Magyar Hírlap szerint két, a Magyar Nemzet szerint három embert hallgattak ki gyanúsítottként az ügyben.
A Magyar Hírlap a legfőbb ügyészt idézve azt írja, a vádhatóság "folyamatos, intenzív kapcsolatot tart az ügyben érintett külföldi hatóságokkal" a külföldre szökött férfi ügyében, aki ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Az Európai Unió csalás elleni hivatala, az OLAF szerint összeférhetetlenség, fejetlenség jellemezte a négyesmetró-beruházást.
A Figyelő írt arról először, hogy a szabálytalan szerződések a beruházás 60 százalékát teszik ki – 452,6 milliárdból 272,8 milliárd forintot. Gyakorlatilag minden kifogásolható ügy Demszky Gábor főpolgármestersége idejére esett. A jelentés Medgyessy Péter volt miniszterelnök érintettségét is említi. A Fidesz korábban jelezte: vizsgálóbizottságot is akar minden idők legnagyobb korrupciós ügyében.
Az OLAF-jelentés kapcsán mondta azt a TV2 ma reggeli műsorában Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, hogy az
már alapot adhat arra, hogy büntetőeljárás induljon ebben az ügyben".
Az üggyel az Országgyűlés gazdasági bizottsága is foglalkozik. Demszky Gábor volt SZDSZ-es főpolgármester várhatóan elmegy a bizottság ülésére, míg Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, akit volt kormányfőként hallgatnának meg, nem kíván elmenni az ülésre.
A Fővárosi Törvényszék este közölte, hogy nem bocsátott ki Gulyás László ellen a Budai Központi Kerületi Bíróság sem nemzetközi, sem európai elfogatóparancsot az Alstom-ügyben, és ilyen indítvány nem is érkezett a bírósághoz.