A Tisza az országhatártól Tivadarig apad, lejjebb árad. A Szamos és a Túr végig árad.
A folyók jegén tartózkodni tilos és életveszélyes.
Vasárnap elsősorban a Nyugat-Dunántúlon, illetve Ausztria keleti részén hullott számottevő csapadék, ami ezeken a tájakon hétfőn is várható.
A Tisza felső, kárpátaljai szakasza már apad, a jég döntő része levonult, de a vízgyűjtőn felhalmozódott hó olvadása tovább táplálja az árhullámot.
A Tisza vízállását a jéghelyzet nagymértékben befolyásolja.
A folyón további áradás várható, készültségi szint közelében maradnak a vízállások.
A Tisza az országhatártól Szatmárcsekéig jégmentes, innen Tiszamogyorósig zajlik a jég, Tiszamogyorós és Zsurk között torlódott állójég van (alatta jégzajlás), majd Záhony térségében 6 kilométer hosszban megcsúszott állójég van. Tiszabezdéd alatt a torkolatig a folyó be van fagyva, illetve megszakításokkal állójég van rajta.
A Szamos Dés alatti szakaszán több kilométer hosszan jégtorlasz indult el a folyón, várhatóan 2-3 méterrel emelkedik a vízszint a jégtorlasz mögött.
A magyar jégtörő hajók továbbra is dolgoznak Szerbiában a jégtorlaszok bontásán.
A Jégtörő VII völgymenetben Belgrád irányába indult vissza a megbontott torlasz jegét terelni, aprítani, a Széchenyi pedig folytatta útját, hogy az Újvidék feletti szakaszt felügyelje.
Az országban öt vízügyi igazgatóság területén tíz szakaszon rendeltek el belvízvédelmi készültséget. Ebből két szakaszon másodfokú készültség van érvényben.