Napról napra egyre több Soros Györgytől származó támogatást ismer el a Majtényi László által vezetett Eötvös Károly Intézet. Pénteken az intézet azt közölte, hogy a Soros érdekkörébe tartozó Open Society Institute 2009 és 2015 között mintegy 109 millió forintot folyósított.
A kapott támogatásból azonban inkubátor program keretében a Mérték Médiaelemző Műhely 45 milliót használt fel: 2011-ben és 2012-ben is nagyjából 22,5-22,5 milliót. Azonban
a fönti tételek sehol sem szerepelnek a közhasznúsági jelentésben.
Ha egyébként az átadott összegeket kivonjuk a 109 millióból, akkor az Eötvös Károly Intézetnek 64 millió forint jutott.
Majtényi László azonban korábban 57 milliós támogatásról beszélt.
Mint arról az Origo korábban beszámolt, hiába állítja Majtényi László, hogy az általa elnökölt Eötvös Károly Intézet (EKINT) alig 57 millió forintot kasszírozott Soros György Open Society-alapjából, a valóság ezzel szemben az, hogy
egészen pontosan 145 millió forintnyi ilyen támogatás van feltüntetve a saját közhasznúsági jelentéseikben.
A napokban az Origo is írt az EKINT-be csatornázott Soros-pénzekről, akkor 137 millió forintot találtunk, egy 8 milliós, 2012-es tétel azonban elkerülte a figyelmünket. Ezzel együtt jön ki a 145 millió forint végösszeg.
Azért számoltuk össze újra, hogy az EKINT pontosan mennyi forráshoz jutott hozzá, mert Majtényi László váltig állítja, hogy hat és fél év alatt csupán 57 millió forint jutott nekik Sorostól. Ráadásul azzal érvel, hogy nem az elnyert támogatásokat kell összeszámolni, hanem csak azt, amennyit ezekből már elköltöttek. Ez egyrészt elég nyakatekert érvelés, másrészt pedig nem is állja meg a helyét.
Az EKINT honlapján ugyanis a 2008–2015-ös közhasznúsági jelentéseik nyilvánosan elérhetők, ha ezeket egyesével bárki átolvassa, teljesen nyilvánvaló, hogy
hat és fél év alatt nem 57 millió forintot ítélt meg Majtényiéknak a tőzsdespekuláns alapja,
hanem ennek közel a háromszorosát.
Mindenesetre éves lebontásban feltüntetjük neki is, hogy hány millió forinttal támogatta Soros György az Eötvös-intézetet.
Mindösszesen tehát 145 millió forintot tesz ki az a finanszírozás, amely Soros György tőzsdecápától érkezett Majtényiék költségvetésébe.
Szintén az Origo írt arról a furcsa fedősztoriról is, amely arról szólt, hogy az egykori ombudsman, Majtényi László köztársaságielnök-jelöltségét úgy kell eladni a közvéleménynek, mintha civil kezdeményezésre történne minden.
Arról, hogy ez vegytiszta kamu, Gyurcsány Ferenc beszélt egy rádióműsorban, de a Majtényi nevét bedobó Székely Sándor – aki éppen annyira civil, hogy 2014-ben még az Együtt társelnöke volt és azóta is ott ül a Fővárosi Közgyűlésben – később lapunknak is beismerte, hogy az EKINT elnökét előzetesen megfuttatták a baloldali pártok között, és miután egyértelművé vált, hogy Majtényi elfogadható a számukra, csak ezután álltak elő azzal, hogy jelöljék államfőnek.