A szövetség összefogja a magyarországi kerékpáros szabadidősport és turisztikai szakmát. Masa Zoltán, a KMSZ új elnöke azt mondta:
Célunk, hogy egyesítsük, összehozzuk a civil szervezetek erejét és a magánszféra szolgáltatói támogatását.
Ez azt jelenti, hogy a szabadidősport és a kerékpáros közlekedés népszerűsítésén keresztül szeretnék növelni a kerékpározók számát, arányát és a kerékpáros turizmus erejét.
A KMSZ a 2014-2020-as európai uniós pályázatok kormányhatározatban nevesített kedvezményezettje, ezáltal több mint 2 milliárd forintot tudnak költeni a kerékpár turisztikai fejlesztésére.
Ennek keretében 2018-ig számos kerékpáros túraközpont, bringapark, „bringázz és strandolj" pont és Info-Pont létesül a Balatonon.
Jelentős fejlesztések várhatók még a Velencei-tónál, az EuroVelo 6 nyomvonalon, a közép-magyarországi régióban, és a Kormányzatnak köszönhetően a Tokaj-Hegyaljai térség is számíthat jelentős forrásokra.
Az új elnök azt mondta, a közgyűlésen többek közt a turisztikai szolgáltatások-beruházások megvalósításával foglalkoztak. A feladatok minősége és mennyisége is változik, ezért bővítésre volt szükség: 7 fős elnökséget választottak, akik jól lehatárolható részfeladatokért felelnek a jövőben, valamint a tagság száma is további 16 taggal bővült.
Masa Zoltán azt mondta, az egyik legfontosabb feladat a forrásokat biztosító EU-s irányító hatóságokkal és a területet felügyelő Magyar Turisztikai Ügynökséggel való megfelelő szakmai kapcsolat kialakítása:
Erre a kezdetektől nagy figyelmet kívánok fordítani.
Céljának nevezte azt is, hogy a Kerékpáros Magyarország Szövetség folyamatosan kommunikáljon a kerékpáros fejlesztéseket koordináló és rendkívüli erőforrásokat mozgósító kormánybiztossal, Révész Máriusszal is, az ő szakmai ajánlásait is figyelembe veszik.
A szövetség egyik feladata a kerékpár szabadidősportban betöltött szerepének erősítése is, ami Szabó Tünde államtitkár hatásköre. Az elnök szerint fontos, hogy ezen rendkívül széles köröket elérő tevékenységeik ellátásához állandó működési célú támogatást kaphasson a szövetség.
Az elnök azt mondta, a turisztikai szolgáltatás-fejlesztéseket kiemelt pályázati eljárásrendben finanszírozza az EU-s intézményrendszer és a Magyar Turisztikai Ügynökség.
A balatoni fejlesztésben már rendelkeznek aláírt Támogatási Szerződéssel,
a hetekben pedig a Velencei-tavi pályázatuk támogatói döntését várják.
"Ezen fejlesztések esetében az idei év nyarán végzünk a tervezési és egyéb előkészítői munkákkal és várhatóan
a jövő évi kerékpáros szezon elejétől már elérhetőek lesznek mindenki számára.
A már említett további projekteket március-április során nyújtjuk be a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz" – mondta.
"Elsődleges cél a mindenki számára nemzetközi szintű, könnyen elérhető, az alapszolgáltatásokat illetően térítésmentes, egységes arculatú,
jó minőségű kerékpár-turisztikai hálózat kialakítása,
melyben a lehetőségekhez mérten könnyen kapcsolódóvá tudjuk tenni az aktív-turizmus egyéb területeit, mint a kajak-kenu, a vitorlázás, a természetjárás vagy akár a lovaglás" – mondta Masa Zoltán.
Azt is mondta, alapelv volt, hogy az attrakciók könnyen megközelíthető, elérhető helyeken épüljenek meg, amiket a jövőben csillagtúrákkal, kerékpározható utakkal bővítenének.
A kerékpáros turisták minden igényét kielégítő Túraközpontokat alakítanak ki olyan szolgáltatásokkal, mint szerviz, kerékpárbérlés, tárolás, elsősegély, Info-Pont, túrák szervezése, mosdók, pihenőszobák kialakítása.
A szövetség elnöke azt mondta, létrehoztak számos Bringaparkot, ahol újszerű és rendkívül látványos szabadidősport attrakciók, „kerékpáros játszóterek" lesznek elérhetőek.
A tópartokon vízparti kerékpáros megállóhelyeket létesítenek, ahol
amíg a kerékpáros turisták strandolnak, a kerékpárok és azok teljes felszerelése biztonságban van
a zárt kerékpártárolókban.
Masa Zoltán azt mondta: "Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy a kerékpáros társadalom egészét is a lehető legmagasabb színvonalú fejlesztésekkel szolgáljuk."