Kedden a legfelsőbb bírói fórum elutasította a magyar állam felülvizsgálati kérelmét, amelyet a Sukoró-perben nyújtottak be. A Kúria ezzel helyben hagyta azt a jogerős részítélet, amely 88 millió forint késedelmi kötbér megfizetésére kötelezte az elsőrendű alperes céget, a KC Bidding Kft.-t.
Az ügy előzménye, hogy a magyar állam 2009 októberében koncessziós szerződést kötött a King's City kaszinókomplexum beruházójával, a KC Bidding Kft.-vel. Ebben többek között napi 2,47 milliós napi kötbért kötöttek ki arra az esetre, ha a rendszeres beszámolási kötelezettségének nem tesz eleget a cég. Ehhez kapcsolódóan kézfizető kezességet vállalt a másodrendű alperes, Roland S. Lauder.
A 2010-es kormányváltás után megindult bírósági eljárásban a magyar állam 1,245 milliárd forint késedelmi kötbért és 900 millió forint meghiúsulási kötbért követelt.
Az évek során azonban a késedelmi kötbér vonatkozásában a kft.-vel szemben 88,179 milliós kötbért és kamatait állapított meg az elsőfokú bíróság, Laudert illetően pedig elutasította a keresetet.
A másodfokú bíróság jogerős döntése szerint is helytálló volt a késedelmi kötbér jelentős mérséklése, a másodfokú alperes esetében pedig a kereset elutasítása. Ezt támadta meg felülvizsgálati kérelemmel a magyar állam a Kúrián, többek között a kötbér összegének csökkentését vitatva. A Kúria ennek nem adott helyet.
A kúriai döntést követően a magyar állam jogi képviselője úgy fogalmazott, hogy félő, hogy a KC Bidding nem képes eleget tenni a követelésnek, Lauder kötbért illető kézfizetési kezessége pedig immár nem érvényesíthető.Szerinte kérdés, hogy
milyen lehetett az a 2009 őszén kötött megállapodás, amely alapján nem lehet a kézfizető kezességnek érvényt szerezni.
A keddi kúriai döntéssel lezárult a meghiúsult sukorói kaszinó-beruházással kapcsolatos polgári pernek a késedelmi kötbérrel kapcsolatos része, a 900 milliós meghiúsulási kötbérre vonatkozó per viszont tovább folyik. Sukoró-ügyben ezen kívül is zajlik még más eljárás.