Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes pénteken Moszkvában a TASZSZ hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy
Az információcsere zajlik, de hivatalosan nem jelentjük be a dokumentum hatályának megújulását. Ez azt jelenti, hogy az információcsere mérete a helyzettől függ.
Az oroszok és az amerikaiak 2015 októberében, a szíriai orosz katonai beavatkozás kezdetét követően írták alá a memorandumot, amely sok szabályt és korlátozást tartalmaz a két légierő közötti incidensek elkerülése érdekében.
Gyakorlatilag "forró drótot" alakítottak ki a két ország között és kidolgozták az együttműködés rendszerét is, beleértve a kölcsönös segítségnyújtást válsághelyzetek esetén.
Vlagyimir Putyin orosz elnök, amikor a Kremlben fogadta az amerikai külügyminiszter, megerősítette hajlandóságát a memorandum helyreállítására, abban az esetben,
ha világos megerősítést nyer az amerikai koalíció és az orosz légierő elsődleges célja az Iszlám Állam és az an-Nuszra Front
terrorszervezetek felszámolása.
Az oroszok nem bíznak a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet, azaz az OPCW munkájában. Az orosz vezető diplomata szerint a szervezet "nyilvánvaló tényeket hagy figyelmen kívül", és adatgyűjtését az előre eldöntött következtetéseihez igazítja.
Oroszországot nem elégíti ki, hogy az OPCW nem helyben tájékozódik és az internet segítségével begyűjtött információk alapján "politikailag motivált, előítéletes, de minimum, pontosításra szoruló" következtetéseket von le.