Hajdu János szerint a férfit nehéz körülmények között tartották fogva, a túszejtőket még keresik. A főigazgató beszámolt arról is, hogy a férfi azt mondta, a túszejtők nem bántották, „de nem volt egy úttörőtábor”. Hajdu János hozzátette: a magyar férfi jól felkészült, mentálisan is „rendben lévő” ember.
A műsorban felidézték, hogy a férfi azon a német konténerszállító hajón dolgozott, amely Egyenlítői-Guinea fővárosából, Malabóból indult, végcélja pedig a libériai Monrovia lett volna. A hajó a tervek szerint a nigériai Onnéban kikötött volna, de még a tengeren motorcsónakos fegyveresek megtámadták. Rövid tűzpárbaj után a 18 fős legénységből a magyar férfin kívül egy ukrán és négy Fülöp-szigeteki férfit ejtettek túszul.
Hajdu János elmondta azt is, hogy az ügy nem zárult le a magyar férfi kiszabadításával és hazahozatalával, a német szolgálatokkal együtt tovább nyomoznak, és keresik a túszejtőket.
A Nemzetközi Tengerészeti Hivatal adatai szerint az idén szeptemberig elrabolt 49 tengerészből 39-et ebben a térségben ejtettek túszul fegyveresek. Szombaton közleményben közölte a TEK, hogy kiszabadult és szombaton a TEK munkatársainak kíséretében Budapestre érkezett az október 21-én elrabolt magyar férfi.