Deutsch Tamás elmondta, hogy a kiállítást és vásárt 1985 óta rendezik meg. Magyar kiállítók voltak korábban is a rendezvényen, hiszen a magyar digitális oktatási technológia képes komoly piaci érdeklődést kiváltó termékeket előállítani.
Felidézte:
a cél az, hogy a magyar oktatási rendszer is Európa élvonalába tartozzon, ennek pedig előfeltétele, hogy a következő 3-5 évben megtörténjen a teljes magyar oktatási rendszer digitális átalakítása,
azaz többek között kiépüljön a szükséges sávszélesség és a megfelelő wifi-ellátottság az iskolákban, legyenek megfelelő eszközök a tanintézményekben, készüljenek megfelelő digitális tanagyagok.
Deutsch Tamás közlése szerint Magyarország is megjelent a világ digitális oktatási színpadán, ezért úgy döntöttek, először a kiállítás történetében 310 négyzetméteres országstanddal jelennek meg, ahol több mint egytucat magyar kiállító tudja megmutatni termékeit.
A pedagógusszervezetek javaslatai alapján ötven pedagógus személyesen is részt vehet a kiállításon, hogy megismerhesse a digitális oktatás legkorszerűbb eszközeit.
A január 24-28. közötti londoni kiállítás része egy
kétnapos szakmai tanácskozás is, amelyen hetven ország oktatástechnológiával foglalkozó szakembere vesz részt.