Magyar Levente felidézte: az EP ezen jelentés alapján dönti majd el, hogy megindítja-e az uniós alapszerződés 7. cikkelye szerinti eljárást, ami akár Magyarország uniós szavazati jogának megvonásához is vezethet.
A bevándorlás kérdésben éles konfliktus van egyes uniós intézmények, politikusok, illetve Magyarország között. Magyarország nem kér a bevándorlásból.
A magyar nép maga akarja eldönteni, hogy kikkel él együtt, és ezt többször is egyértelműen kinyilvánította.
Ez az, ami irritál egyes brüsszeli politikusokat - közölte az államtitkár.
Magyarország jól tette, amikor az egyenes utat választotta, és nyíltan elutasította a kötelező bevándorlási kvótát, közben ugyanis az EU 28 tagállama közül 20 ország elfogadta ugyan, de nem hajtotta végre.
Az áttelepítendőknek csupán a 25 százalékát sikerült elhelyezni, a kötelező kvóták rendszere tehát megbukott
- jelentette ki. Nem kívánjuk a bevándorlással együtt járó párhuzamos társadalmak problémáját a nyakunkba venni. Magyarország ebben nem vesz részt, éppen ezért indult ellene politikai támadás - mondta az államtitkár.
Nyilvánvaló, hogy az eljárás időzítése sem véletlen, hiszen néhány hónap múlva választások lesznek Magyarországon - fűzte hozzá.
Kérdésre válaszolva Magyar Levente elmondta: a megbeszélések az EP jelentéskészítőjével kifejezetten szívélyesek voltak, ugyanakkor
az EP-képviselő meglepő módon alapvető információkkal nem volt tisztában, ezért magyar tárgyalópartnerei felajánlották segítségüket.
Egyébként nem várnak túl sokat a megbeszélésektől, mert egyértelmű az elfogultság - fogalmazott a KKM parlamenti államtitkára.