Gyurcsány, ha szóba kerül a nagy vagyon, rögtön a saját tehetségével és üzleti érzékével kezd el dicsekedni, pedig
az országot tönkre tevő politikus a saját eszével nem sokra ment volna.
Az egykori pápai proli gyerek egy hatalomátmentő klán strómanja. A szálak egészen Horn Gyuláig, sőt Kádár Jánosig vezetnek - írta a Ripost.
Ahogy arról korábban már az Origo is beszámolt, Gyurcsány Ferenc lebukott egy titkos osztrák bankszámlával, amelyen a DK elnöke 150 millió forintot parkoltatott. A feledékeny pártelnök a fenti összeget elfelejtette beírni az idei és a tavalyi vagyonnyilatkozatába, volt párttársaihoz, Simon Gáborhoz és Boldvai Lászlóhoz hasonlóan.
Gyurcsány anyósa Apró Piroska a Rózsadombon, egy a zsidóktól elrabolt villában nőtt fel, Kádár János szomszédjaként. Az ő édesapja volt Apró Antal, Kádár legközelebbi munkatársa, ezért is voltak szomszédok a Rózsadombon, esténként csak úgy átsétáltak egymáshoz.
Apró Antal nagy szerepet játszott az ötvenhatos forradalom véres leverésében,
mindig ott állt Kádár mellett. Sokan állítják, hogy ő volt a „fogóember", akit a szovjet titkosszolgálat állított rá Kádárra. Itt kezdődik a Gyurcsány-vagyon története.
Apró Antalnak még a fia is titkosszolgálati főnök lett – a szovjetek nagyon figyeltek arra, ki kerül ilyen helyre –, de a lánya, a későbbi Gyurcsány anyós, Apró Piroska is hamar bizalmi állásokat kapott a titkosszolgálatok felügyelte külkereskedelemben. A csóró pápai fiú, aki harsány erőszakosságával tűnt ki a többi kiszes, ifjúkommunista közül, jól jött strómanként Apró Piroskának.
Az anyós Horn Gyula titkárságának vezetőjeként jutott az irdatlan vagyonhoz.
Ekkor szerzett meg a családnak több fontos gyárat, vállalatot, méghozzá olyan milliárdokat termelő területen, mint a magyar timföldgyártás.
A Gyurcsány-anyós is lényegében ingyen szerezte meg a gyárakat. A modell lényege az volt, hogy Apró Piroskát Horn Gyula beültette a Magyar Hitel Bank igazgatótanácsába, ő meg
elintézte, hogy a bank adjon hosszú lejáratú, nagyon kedvező kölcsönt a gyárak megszerzésére.
A visszafizetendő részleteket a gyárak hamar kitermelték. A saját zsebükből mindössze 5 milliót tettek be a timföldgyártás „megvásárlásába". 700 milliót ugyanis a bank adott, a 705 milliós vételárhoz.
Persze bölcsebb dolog volt nem saját nevére íratni a megszerzett tulajdont, és így került a képbe Gyurcsány, aki éppen ekkor udvarolt Apró Piroska lányának, Dobrev Klárának. Gyurcsány meglátta a lehetőséget, és szakított akkori családjával. Gyermekeinek anyja egyébként összeomlott, éveken át orvosi kezelésre szorult.
Az anyósa közreműködésével megszerzett timföldipari cégeket Gyurcsány később részben kijátszotta külföldre. Persze ebben is Apró Piroska segített. Amikor 1998-ban Horn Gyula elvesztette a választásokat,
a cég nagy részét nyomban átjátszották a Luxemburgban bejegyzett Altus Luxemburg S. A. H nevű cégnek,
ami mögött persze szintén csak ők állnak.
Gyurcsány legújabb vagyonnyilatkozatában mintegy 223 milliós osztalék és 605 milliónyi értékpapír szerepel csak a tavalyi, 2017-es évből, vagyis összesen 828 millió forint. Ehhez képest a havi 747 ezer forintos képviselői tiszteletdíja elhanyagolható tétel. A mintegy 900 milliós évi jövedelmet egy átlag magyar havi 200 ezres nettó átlagkeresetéből 345 év alatt tehetné félre.