"Ez egy meghívó mindenkinek, hogy jöjjön el velünk a Pride-ra. Ez nekünk nem kérdés, ez nekünk alap. Mi abban nőttünk fel, hogy a szerelemnek nincs színe, nincs nemzetisége, nincs neme. Azért kell elmenni a felvonulásra, hogy ráirányítsuk a kormány figyelmét arra, hogy az, amit ők a családról gondolnak, az idejét múlt, múlt századi és kirekesztő" - erről beszélt tavaly a budapesti melegfelvonulást megelőzően Fekete-Győr András egy kampányvideóban, amelyben arra biztatott, hogy minél többen vegyenek részt a homoszexuális parádén.
Ennek fényében az egyszázalékos Momentum pártelnökének lesz min csodálkoznia, ha meghallgatja Nemes Balázst, a viccpárt pécsi elnökét, egyben országos listájának nyolcadik helyére választott politikusát arról, hogyan is vélekedik a Pride-ról és Nemes kifejezését használva a "buzik" jogairól.
Az Origónak megerősítették, hogy a felvételen Nemes Balázs hallható. A Momentum politikusa egy 2010-es internetes rádióadásban (amely mintegy 1,5 óra hosszúságú) kommentálta azt az esetet, amikor szélsőségesek rátámadtak a homoszexualitásukat propagáló budapesti menetre. Szerinte utcakővel "picit durva" megdobálni őket, de ételmaradékkal rendben van, mert az belefér a véleménynyilvánítás szabadságába.
Pláne, ha tojásról, záptojásról vagy vajsavval töltött tojásról van szó.
A Momentum pécsi elnöke nem támogatja a felvonulást, és azon kesereg, hogy a híradásokba a homofóbok támadása úgy került be, mintha kénsavval öntötték volna le a "buzikat", pedig a vajsav nem mar, csak büdös. "Bemondja a tévé, hogy juj, megtámadták savval a buzikat, sajnálni kell őket. Pedig a vajsav nem kártékony, de azt már nem mondják el" - panaszkodott. Később három társával, akik szintén megszólaltak az ominózus rádióadásban, azon nevetgélt, hogy amikor a rendőrök igazoltatták az elkövetőket, a hátuk mögött vonuló menetből a "buzik" kameráztak. Nemes Balázs itt jegyezte meg, hogy éppen akkor, amikor védtelenek voltak és a "seggüket mutatták" a Pride-nak.
Egy másik helyen kijelentette, mennyire örült a Horthy István emléktáblának Budapesten. Szerinte az ilyen jó példából kevés van a fővárosban és ennek még akkor is örülni kell, ha közben "ki van táblázva a holokauszt múzeum". Azt mondta, észre kell venni a jót, az ő napját ez a felfedezés például feldobta, és bár Budapest bűnös város, meg kell tudni neki bocsátani.
Nemes Balázs egy felvetés kapcsán beszélt az általa kedvelt államformáról is. Kiderült, hogy ő az alkotmányos monarchia híve, mert a köztársasággal csak baj van, és az legfeljebb csak "valamivel jobb", mint a kommunizmus. Később egy hírt olvastak be, amely szerint egy rendőr lelőtt egy 14 éves fiatalt betörés közben, ezért emberöléssel vádolják. Nagy egyetértés alakult ki abban, hogy a 14 éves fiú biztosan cigány, ugyanakkor szerintük árnyalja a képet, hogy a rendőr állítása szerint a fiúnál kapa volt. "Láttál már munkaeszközt cigánynál? Maximum, ha a magyar gárda felvonul, de akkor is úgy lopják" - hangzik el. Nemes hozzáteszi, hogy ha cigány volt a tettes, ha nem, a rendőr jól tette, hogy lelőtte.
Egy másik hír kapcsán az is kiderül, hogy a Momentum pécsi elnöke szerint
Izrael történelmileg nem létezik, ahogy Szlovákia se.
Azért háborognak, mert egy váci általános iskolában izraeli zászlót is használtak a karácsonyi ünnepségen arra hivatkozva, hogy Betlehem a zsidó államban van. Nemes erre közölte, hogy ezt a maga részéről tagadja, mert Palesztina van, Izrael nincs és "szevasz".
Izraelt úgy hívjuk, hogy brit-palesztin mandátum.
Szerinte Palesztina tökéletes egységet képez, ha Izrael nem lenne, akkor a sivatagtól a tengerig érne. A többiek felvetésére, hogy a Talmud szerint a pokolban "forró ondóban főzik majd meg" a nem zsidókat, Nemes kijelentette, hogy bár
Magyarországon nincs antiszemitizmus, de igény az lenne rá.
Magát nem tartja ugyan antiszemitának, de anticionistának mindenképp, akinek nem a zsidókkal van baja, hanem a "viselkedésformával", amit képviselnek. "Az extrém cionizmus emberellenes, nem véletlenül számított büntetendőnek az ENSZ szerint. Aztán visszavonták, csak nem a zsidó lobbi miatt?" - tette fel a kérdést. A zsidók szapulása egyébként máshol is előkerül, a társaság szerint az USA-ban azért értenek annyira a jogi eljárásokhoz, mert ott mindenki zsidó.
Egy másik hír arról szól, hogy egy francia kezében felrobbant egy iPhone. Nemes meghallva, hogy a férfit Jassyn Bouhadinak hívják, először csak megjegyezte, hogy "biztos színfrancia", majd azon gúnyolódott, hogy csak véletlen, és egyáltalán nem egy arab bevándorlóról szól a történet.
Az Origo által megszerzett hanganyag a Bétahullám nevű podcast rádió első adása, amelyet Nemes Balázs mellett még hárman vettek fel. Egyikük Scheer-Komjáthy Ádám (az Új Hajnal Lovagrend nagymestere) ismert radikális. Ő volt az, aki "leleplezte" a Jobbikhoz és Vona Gáborhoz bekötött Attila Király Akadémián zajló, egészen gyalázatos színvonalú oktatást. Erről bővebben itt lehet olvasni.
Scherr-Komjáthy az Origo megkeresésére a következőket írta:
"Először is szeretném leszögezni, hogy semmilyen további interjút és nyilatkozatot nem adok. Az évekkel ezelőtti Attila Akadémiás botrány óta teljesen és véglegesen szakítottam a közélettel. De erre az egyre válaszolok, mert épp azért van elegem a politikából, mert kétszínű gerinctelen figurákkal van tele. Igen, a felvételen Nemes Balázs hallható, aki akkoriban ügybuzgó nemzeti radikális volt, és velem együtt a Bétahullám nevű podcast rádió és weblap szerkesztője. Ez az akkoriban megszűnt, Tomcat féle Bombagyár folytatása volt. Azóta Balázsból arrogáns ifjúbaloldali lett, de ezért kár volt momentumossá válni, hisz a mostani Jobbikban is lehetne akár."
A helyzet tehát az, hogy a Momentum pécsi elnöke, egyben a párt országos listájának nyolcadik helyezettje a hírhedt jobbikos radikális mozgalmár Polgár "Tomcat" Tamás hóna alól jutott el a Momentum Mozgalom liberális politikájáig. Kikezdhetetlen hitelesség.
Így már érthető, hogy Nemes miért zsidózik, "buzizik", vagy hiányolja az antiszemitizmust. Fekete-Győr Andráséknak mindenesetre ezzel sem lehet túl sok problémája, ha már egyszer Nemes Balázs ilyen sokra vitte a viccpártban.
Nemcsak Nemes Balázs eszmefuttatásai, hanem a rádióadás körítése is könnyen eszébe juttatja az embernek, hogy a Bétahullám náci üzeneteket terjeszt. Zenei aláfestésként például lejátsszák a vállaltan náci szimbolikában utazó Hanzel Und Gretyl duó "Ich Bin Über Alles" című dalát, az adást pedig Hitler-viccel zárják.
Móricka! Mondj egy mondatot a hit szóval! Mire Móricka: Heil Hitler!
Többször is "szebb jövővel" köszönnek, sőt, Nemes Balázs nyíltan beszél arról, hogy számára a Jobbik jelképe - az árpádsávos zászló - garancia az "eszmék" továbbvitelére. De abból sem csinál különösebb titkot, hogy maga is a Jobbikra szavaz. Ebből a szempontból szembetűnő, hogy Pécsen nem csupán Nemes az egyetlen exszélsőséges politikusa a Momentumnak, hiszen Körömi Attila országgyűlési képviselőjelöltje Baranya megye 2-es egyéni választókerületben szintén egy kiugrott jobbikos.
Ezzel a felhozatallal Pécsen papírforma a Momentum lefekvése a Jobbiknak.
Fekete-Győr András előszeretettel hangoztatja, hogy a Momentum olyan párt, ahol a döntéseknek és a tetteknek következménye van. Érdeklődéssel várjuk, hogy annak lesz-e következménye, hogy a viccpárt pécsi elnökéről, egyben az országos lista nyolcadik helyezettjéről kiderül, hogy szélsőséges nézeteket vall. Persze lehet, hogy az Y generációba ez is belefér.
Frissítés, 11:20
A cikkben nem teszünk róla említést, de Nemes Balázs az előkelő listás helye mellett a Momentum Mozgalom egyéni képviselőjelöltje is Baranya 1-es körzetében. A figyelmetlenségért elnézést kérünk!