A közlemény szerint a pénzt egészségügyi dolgozók képzésére, a betegbiztonság növelésére, a mesterséges megtermékenyítés esélyének növelésére, az ápolás körülményeinek javítására, valamint korszerű diagnosztikai eszközök beszerzésére fordítják.
A részletekről azt írták, hogy a betegbiztonság növeléséhez a fertőzések hatékonyabb megelőzését új, modern készülékek és a központi hálózati vízellátó- fertőtlenítő automata berendezés üzembe helyezése segíti.
Bővítik a sürgősségi és az egynapos ellátásban dolgozók létszámát.
A továbbképzéseknél a hiányszakmákban dolgozó szakorvosokra és szakdolgozókra fókuszálnak.
A korszerű ultrahangkészülékek vásárlásával az urológiai műtőben használt laparoszkópos ultrahang-berendezést cserélik le.
A kardiológiai diagnosztikában eddig nem alkalmazott érvizsgálat elvégzésére nyílik majd lehetőség
a fejlesztésnek köszönhetően - ismertette az egyetem, kiemelve, hogy a beruházásokat az Emberi Erőforrás-fejlesztési Operatív Program forrásaiból finanszírozzák.
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő és az Emberi Erőforrások Minisztériuma több mint 930 millió forinttal támogatja a fejlesztéseket.
Kitértek arra, hogy
a lombikbébi-eljárásban már eddig is komoly eredményeket ért el a PTE, a sikert tovább növelhetik a pályázat keretében beszerzendő új eszközök.
A gyermekklinika fül-orr-gégészete, a reumatológiai és immunológiai klinika fizikoterápiás részlege, a traumatológiai és kézsebészeti klinika műtője és az urológiai klinika kap új felszereléseket. Az aneszteziológiai és az intenzív terápiás ellátást ultrahangkészülékek és gépi lélegeztetők beszerzésével fejlesztik. A betegek komfortjának növelését az új, többfunkciós, állítható betegágyak beszerzése szolgálja - ismertették a betegellátás korszerűsítésének részleteit.