Az elmúlt héten a rendszerváltás utáni legnagyobb vesztegetési botránya robbant ki, miután Paulina László a kisgazdák elnöke arról számolt be a Tényeknek, hogy a Jobbik anyagi előnyöket ígérve meg akarta venni az FKGP-t. Innentől kezdve nem volt megállás, naponta derültek ki újabb és újabb részletek az ügyben. Érdemes felidézni a legfontosabb állomásait:
Tehát a közvélemény közel egy hete beszél a vesztegetési ügyről, azonban az érintettek közül sokáig csak az FKGP szólalt meg a kérdésben, a Jobbik nem. Ez azért is furcsa, mert a botrány elsősorban utóbbira éghet rá, komoly károkat okozva választási eredményében.
Ha jobban szemügyre vesszük a Jobbik és médiaseregének kommunikációját, akkor az látható, hogy óriási a csend a vesztegetési botránnyal kapcsolatban. A Jobbik sokáig csupán egy közleményt adott ki az ügyben, amelyben megköszönte a Független Kisgazdapárt támogatását és jelöltjeinek visszaléptetését. A párt médiahálójában szokás szerint az Alfahír szolgáltatta a legpárthűbb információkat olvasóiknak: megírták, hogy a kisgazdajelöltek visszalépnek a Jobbik javára, később kiemelték, hogy ez az orosházi körzetben meg is történt, majd fontosnak tartották felhívni a figyelmet a kisgazda-pártvezetés közleményére. Simicska Lajos médiabirodalma ennél sokkal szűkszavúbb volt, ők csupán arról számoltak be, hogy visszalépnek a Jobbik javára az FKGP-jelöltjei. Egyvalami közös volt ezekben a megnyilvánulásokban:
kimaradt belőlük, hogy komoly vesztegetési botrányba keveredett a Jobbik, és a kisgazdák jelöltjei valósággal fellázadtak a pártvezetői döntés ellen.
Nem tájékoztattak Paulina László nyilatkozatáról, illetve az állításait alátámasztó dokumentum nyilvánosságra kerüléséről. Meglehetősen gyanús, hogy a Jobbik politikusai egyáltalán nem nyilatkoznak az ügyről, dermedt csend lengi be a párt számára kimondottan kínos kisgazdaügyet.
Volt azonban egy apróbb, azonban annál látványosabb rés a jobbikos kommunikációs falon. Staudt Gábor a párt országgyűlési képviselője a Mandinernek egy e-mailben elismerte a portál által nyilvánosságra hozott Jobbik-FKGP szerződés hitelességét. Amellett, hogy ez volt az ügy kirobbanása óta az első jobbikos megnyilvánulás a botrányban, meglehetősen furcsa, hogy a politikus a jobbikos hírzárlat ellenére megszólalt. Nemcsak ez volt az egyetlen érdekesség Staudt válaszában, hanem az is, hogy
tulajdonképpen elismerte, hogy a Jobbik megvesztegette a Kisgazdapártot, vagy legalábbis a vezetőit.
Ugyanis a „Vállalások a Jobbik Magyarországért Mozgalom részéről az FKgP irányába" című dokumentum valóban tartalmazott egy záradékot, miszerint a Jobbik feltételhez köti az anyagi juttatásokat. Staudt feltehetően előremenekült, hiszen a dokumentumon díszelgő aláírása megegyezik az országgyűlési képviselői vagyonnyilatkozatán szereplő aláírással. Persze, az is lehet, hogy szándékos volt a kiszólás, és ezzel üzent Vona Gábornak, ahogy arra ez elmúlt napokban többször is volt példa.
Sokáig nem reagált a Jobbik az ügyben, azonban közel egyhetes késéssel megszólaltak. Először Szilágyi György parlamenti képviselő egy újságírói kérdésre jelezte, hogy a Jobbik semmiféle anyagi juttatást nem adott az FKGP-nek, jogi útra terelik az ügyet.
Nem meglepő módon előbb a Simicska-közeli Indexen, majd negyven perccel később az mno.hu-n jelent meg a hír, miszerint jogi lépéseket tesz a Jobbik az FKGP alelnöke, Paulina László nyilatkozatai után.
A Jobbik azt állította az Indexnek megküldött válaszában, hogy semmilyen pénzt nem adott, illetve semmilyen anyagi ellenszolgáltatást nem nyújtott a javukra történt visszalépésekért cserébe. Hozzátették, hogy a továbbiakban a kialakult kisgazda-belháborúval nem kívánnak foglalkozni. Vonáék részéről ezek szerint a történet lezárva. Nem érdemes azonban ennyivel elengedni az ügyet, hiszen több kérdés, gyanús momentum is felmerül Vonáék perrel fenyegetőzése kapcsán.
Újabb kanyar a történetben, hogy váratlanul megszólalt a lefizetési botrány kapcsán Lattmann Tamás is. A kisgazdák miniszterelnök-jelölt jelöltje (a párt nem tudott országos listát állítani, így nem lett belőle kormányfő-jelölt) erősen belemászott a sztoriba, pedig leírása alapján nem akart. Úgy látja a Jobbik megvesztegette a kisgazdavezetőket.
Ahogy betettem magam után az ajtót, fillérekért felvásárolták a pártot, azzal a fizetési feltétellel, hogy csak akkor megy a pénz, ha visszaléptek a jelöltek.
– szögezi le közösségi oldalán Lattmann.
Szerinte a Jobbik akciója erősen felveti a választás rendje elleni bűncselekmény gyanúját, hiszen „ott vannak a dokumentumok".
Miért is akar perelni a Jobbik?
– teszi fel a kérdést az FKGP reménybeli kormányfő-jelöltje. Bejegyzése végén tiszteltét fejezi ki azoknak a talpon maradt jelölteknek, akik bejelentették, hogy nem lépnek vissza. Egyúttal odaszúrt a Jobbiknak: eredményes együttműködést kíván a Jobbikhoz azoknak, bármelyik politikai oldalon, akiknek még mindig van erre gusztusa.