A rendőrség kedd délután fogta el és hallgatta ki Gyárfás Tamást Fenyő János meggyilkolásának ügyében, emberölésre való felbujtás gyanúja miatt. A kihallgatás után bűnügyi őrizetbe vették.
Gyárfás Tamás terhére azt rója a hatóság, hogy több mint húsz évvel ezelőtt megbízást adott a magyar olajmaffia rettegett vezérének, Portik Tamásnak, hogy likvidálja legnagyobb üzleti ellenfelét, Fenyő Jánost - részletezte a PestiSrácok.
A rendőrségnek kemény bizonyítékai vannak arra, hogy ő ölette meg Fenyőt.
A bizonyíték a Pesti Srácok szerint egy hangfelvétel, amelyen Gyárfás és Portik a gyilkosságról beszél.
A rendőrség közleménye
A megalapozott gyanú felbújtás.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) 2017. október 31. óta folytatja a nyomozást a Fenyő János sérelmére 1998. február 11-én előre kitervelten elkövetett emberölés ügyében. A KR NNI munkatársai 2018. április 17-én a kora délutáni órákban Budapesten elfogták, majd előállították a 69 éves Gy. Tamás budapesti lakost, akinek gyanúsítotti kihallgatása jelenleg is folyamatban van. A KR NNI Gy. Tamást – hasonlóan az ugyanebben az ügyben 2018. március 22-én gyanúsítottként kihallgatott 50 éves P. Tamáshoz – emberölésre való felbujtással gyanúsítja.
Fenyő Jánost 1998. február 11-én este fél hat után,
saját Mercedesében gyilkolták meg, amikor megállt a piros lámpánál.
Egy Mitsubishiből kiugrott egy férfi, aki az Agram 2000 típusú gépfegyveréből tizenkilenc lövést adott le Fenyő Jánosra. A vállalkozó azonnal meghalt.
A rendőrség 13 évig nem találta a gyilkost, fordulat a Fenyő-ügyben az után következett, hogy 2011 februárjában magyar kérésre Szlovákiában letartoztatták az Aranykéz utcai robbantással és több más bérgyilkossággal összefüggésbe hozott Jozef Rohácot, miután kiderült, az ő DNS-ét találták meg a merénylet helyszínén hagyott sapkában - idézte fel a portál.
Jozef Rohác volt az a férfi, akit Portik felfogadhatott.
A szlovák férfi korábban egy másik gyilkossági kísérlet miatt másfél évet előzetes letartóztatásban volt Magyarországon, de akkor nem egyeztették a DNS-mintákat. A bérgyilkost végül a bíróság tavaly májusban jogerősen is életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte.
A PestiSrácok felidézte, korábban Tasnádi Pétert is kihallgatták, aki mindössze annyit ismert el, hogy az exúszóelnöktől, Gyárfás Tamástól 1997 őszén megbízást kapott Fenyő János meggyilkolására, de azt tagadta, hogy ő ölt volna.
A portál egyik forrása szerint a legvalószínűbb, hogy
Portik Tamás adhatta ki a közvetlen parancsot Rohácnak,
de továbbra sem világos, hogy Portiknak valaki más volt-e megbízója.
Korábban többen is Gyárfás és Portik ellen vallottak a Fenyő-gyilkosságban. Az egyik koronatanú 2011-ben úgy vallott, hogy tudomása szerint a gyilkosságra
Portik Tamás adott „szívességből" megbízást, hogy ezzel járjon a Nap TV korábbi tulajdonosa, a Magyar Úszó Szövetség volt elnöke, Gyárfás Tamás kedvében,
remélve, hogy pozíciót kap a médiában.
A Fenyő-gyilkosság hátteréről az agyonlőtt médiavállalkozó egykori bizalmasától, pszichológusától, Perczel Tamástól tudhatott meg eddig a közvélemény - folytatta a portál.
Egy interjúban
három személyt nevezett meg, akiknek közük lehetett
Fenyő meggyilkolásához: Gyárfás Tamást, valamint a Postabank egykori vezérét, Princz Gábort, illetve a Vico-vagyon örökösét, Székely Herbertet. A felvételen a médiacézár bizalmasa állítja: Horn Gyula akkori kormányfő és Kuncze Gábor volt belügyminiszter is tudott Fenyő és Gyárfás médiapiaci küzdelméről.
Fenyő adatokat gyűjtött Gyárfás gazdasági visszaéléseiről, ezekből összeállított egy százoldalas dossziét. Ebből Kuncze Gábor akkori belügyminiszternek is beszámolt, aki elkérte a papírokat.
A dokumentum eljutott Kiss Ernőhöz is, az időközben megszüntetett Központi Bűnüldözési Igazgatóság vezetőjéhez, ám
abból eltűnt addigra húsz oldal.
Fenyő 1997 őszén találkozott Horn Gyula miniszterelnökkel is, aki arra kérte a médiamágnást, hogy „hagyja békén Gyárfás Tamást, és kössenek végre békét".
Lehetetlen helyzetbe hozta Kunczét, összetűzésbe került a rendőri vezetéssel, szembekerült Kiss Ernővel, Horn Gyulával, vagyis az egész hivatalos Magyarországgal. A másik oldalon pedig folytatott háborút olyan emberekkel, akik komoly hatalommal rendelkeztek, és volt félnivalójuk. Nekem meggyőződésem, hogy a húr itt pattant el
- idézte Perczel Tamást, Fenyő egykori tanácsadóját a PestiSrácok.
A gyilkossághoz a volt pszichológus szerint végül az vezetett, hogy Fenyőről „valakik levették a kezüket, és védtelenné vált".
A PestiSrácok később több embert is megkérdezett Gyárfás kihallgatásával kapcsolatban. A hozzá közel álló Juszt László és Havas Henrik hívásukra kinyomták a telefont, azonban az üggyel már kapcsolatba hozott Tasnádi Péter nyilatkozott a portálnak.
Tasnádit megdöbbentették a fejlemények, szerinte „az NNI bizonyára atombiztos bizonyítékkal rendelkezik", ha több mint húsz évvel a merénylet után bevitték Gyárfást. Nem számít arra, hogy a Fenyő-ügyben újra meghallgatják.
Sokáig őt tartották a felbujtónak, bár erre semmilyen bizonyítékot nem találtak a nyomozók.
Tasnádi a PestiSrácoknak is megerősítette korábbi tanúvallomását, amely szerint Gyárfás Tamás őt bérelte fel, hogy szervezze meg Fenyő megölését. Ezért a több millió forintos vérdíj felét előre átvette Gyárfástól, holott tudta, hogy semmit nem fog tenni a gyilkosság érdekében. Állítása szerint Las Vegasban értesült a merényletről, majd amikor hazajött, elkérte Gyárfástól a második részletet, és meg is kapta azt. Tasnádi azt mondta, nem tudja, hogy végül ki szervezte meg a támadást, ő bepróbálkozott a pénzzel, és bejött neki a blöff.