Az államtitkár kiemelte: 2010 óta 30 új mentőállomás épült, és a mentőállomások fele megújult. Lecseréltek 780 mentőautót, ezzel a gépkocsik átlagéletkora 5,9 évre csökkent a 2010-es 7,1-ről.
Rétvári Bence hozzátette: 2010 óta jelentősen nőtt az OMSZ költségvetése is, 22,8 milliárdról 38,2 milliárd forintra.
Kitért arra is, hogy a mentősök bére 2016-18 között átlagosan 67 százalékkal emelkedik, ami minden hivatásnál jelentősebb, soha ekkora béremelési program nem volt esetükben.
Hozzátette: az idén ősszel esedékes 8 százalékos emelést előrehozták januárra, ezenfelül az év elején további 10 százalékos béremelésben részesültek a mentőszolgálati dolgozók.
Rétvári Bence elmondta azt is: jövőre újabb 8 százalékos emelésre számíthatnak.
Megjegyezte: a mentőorvosok átlagos keresete 2010-ben 314 ezer forint volt, most 640 ezer forint, az ápolók bére 8 évvel ezelőtt 173 ezer forint volt, mostanra 340 ezer forintra nőtt, míg a mentőtisztek keresete 242 ezer forinthoz képest ma már 460 ezer forint.
Nemcsak a mentők anyagi megbecsülését, hanem munkakörülményeit és ezáltal a betegellátási morált is tovább szeretnék javítani - közölte.
Rétvári Bence rámutatott: a béremelés mellett munkaruha beszerzését és a mentők szakmai fejlődését is támogatják.
Idén 1,1 milliárd forintot fordítanak a mentődolgozók ruhabeszerzésére, ezeket a dolgozók a nyár végéig megkapják.
Az államtitkár úgy fogalmazott: aki valaha is várt mentőre, pontosan tudja, mekkora segítséget jelent és milyen fontos a tevékenységük.
A mentők névtelen hősök, a balesetekhez kiérve elvégzik a munkájukat, majd elhagyják a helyszínt, nem tudni róluk semmit, ezért is fontos, hogy ilyenkor, a mentők napján megemlékezzenek róluk, és ők kerüljenek a középpontba - mondta Rétvári Bence.