New York-i keltezésű közleményében drámai hangvételben jelentette be Soros György alapítványa Patrick Gaspardot, a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) elnökét idézve, hogy beszüntetik működésüket Budapesten, és átköltöztetik munkatársaikat Berlinbe. Az indoklás a szokásos: Magyarországon „egyre nyomasztóbb magyar politikai és jogi környezet", ami ellehetetleníti a munkájukat. Természetesen az is kiderült a gondolatmenetből, hogy a magyar kormány becsmérli a munkájukat, és hamis színben tünteti fel, korlátozza a „civil társadalmat."
Nem kell memória-kártyajátékban országos bajnoknak lenni ahhoz, hogy bevillanjon, mintha lett volna már egy ilyen Soros-féle kivonulósdi. És igen, valóban így volt. Egy hónap sem telt el azóta, hogy furcsa/meglepő/sajátos módon éppen a Die Presse német nyelvű liberális napilapban jelent meg a hír, hogy az OSF elköltözik Budapestről, és Berlinbe teszi át a székhelyét. A magasfokú déjà vu érzést erősítheti az a tény, hogy akkor is Patrick Gaspard tolmácsolta a „rossz" hírt.
A történtek azonban egy felettébb kellemetlen mellékhatással jártak: olyan diktatúrázást kaptak a kivonulásnak becézett trükk miatt a nyakukba a magyarok, hogy abban nem sok köszönet volt.
Soros blogja, a 444 összeollózott egy hosszú listát az alapítvány érdemeiről, kifelejtve a politikai motivációjú tevékenységüket, amit aztán szinte az összes balliberális propaganda felület CTRL C – CTRL V-bel átemelt.
Csakhogy időközben kiderült Csontos Csaba, a Soros-alapítvány szóvivőjének szavaiból, hogy egyrészt akkor még nem is született hivatalos döntés a berlini költözésről, másrészt akármi lesz, ugyanúgy érkezik a pénz a hazai álcivil szervezeteknek.
Itt írtunk róla, hogy durva blöff Sorosék kivonulása.
Mintha megállt volna az idő, megismétlődött volna a múlt, Sorosék megint közleményben dobbantanak, ugyanazzal a szöveggel, ugyanazzal a Patrick Gasparddal. Az ijesztően hasonló körülmények egy másodpercre sem billentették ki az ellenzéki sajtó munkatársait, akiknek simán belefér, hogy havi rendszerességgel diktatúrát kiáltsanak. Jöhet tehát ismét egy kis diktatúrázás.
Mi a közös a legtöbb munkában?
Ha azonban egy pillanatra eltekintünk az ellenzéki média szokásos mantráitól, akkor Sorosék vadiúj közleményének két nagyon fontos, egyben árulkodó eleme van:
Nem kicsit érdekes, hogy Sorosék a mostani dobbantást megelőző múltkori dobbantásukkor még a Stop Soros elfogadásához kötötték maradásukat, legalábbis Csontos Csaba, az OSF hazai szóvivője ezt mondta. Sorosék mégis a turbóléptékű költözés mellett döntöttek. Vajon miért?
Pont tegnap jelentette be Rogán Antal a miniszterjelölti meghallgatásán, hogy szigorítana a kormány a Stop Soroson, amelyhez az alkotmányos alapokat is meg kell teremteni.
Az OSF esetében kétségkívül az időpont az egyik legfontosabb elem a történetben, hiszen ahogy bejelentette az azóta miniszterként megszavazott Rogán Antal, hogy szigorúbb lesz a törvényjavaslat, hopsz, már itt sem vagyunk, irány Berlin!
Természetesen a jogszabály tervezett tartalma sem mellékes. Ismert, a magyar kormány a Stop Soros elfogadásával szeretne a Magyarországot érintő migrációra jogszabályi választ adni. Így a három törvényjavaslatból álló csomag a migrációt támogató szervezetek működésének engedélyezéséről, a bevándorlási finanszírozási illetékről és az idegenrendészeti távoltartásról szól. Idén februárban került a javaslat a parlament elé, azonban még a választás előtt kiderült, hogy az új parlament fog dönteni a sorsáról. Mivel a Fidesz-KDNP kétharmados győzelmet aratott ismételten, ezért a Stop Sorost akadálytalanul megszavazhatja a parlament.
Mint tegnap kiderült, a törvény szigorodni fog a korábbiakhoz képest. Rogán Antal ezzel kapcsolatban annyit közölt:
a jogszabálynak minden olyan tevékenységet meg kell akadályoznia, amelynek célja, hogy Magyarország területére a magyar törvények megkerülésével, a nemzeti szuverenitás megsértésével, illegálisan hozzanak be bevándorlókat.
Mint mondta, jelenleg külföldről támogatott szervezetek nyújtanak segítséget ehhez. Ezek a kitételek, mondani sem kell, nem igazán fekszenek Soros György álcivil szerveződéseinek.
Az amerikai üzletember híveinek nem igazán kell aggódniuk, hiszen az OSF kivonulása ellenére egy halom Soros-féle álcivil szervezet marad Magyarországon, amelynek egy része erősen preferálja a bevándorlást, és ennek a folyamatnak az elősegítése érdekében lépéseket is tesz. Ahogy a korábbi nagy Soros dobbantáskor megírtuk, az, hogy a pénzcsap, azaz Soros alapítványa költözik, nem befolyásolja Soros álciviljeinek további működését, akik igyekeznek majd továbbra is befolyásolni a magyar belpolitikát az amerikai milliárdos pénzéből. Ezt vetíti előre az OSF New York-i keltezésű közleményének az a részlete, amit fentebb idéztünk, mint árulkodó elemet: a Nyílt Társadalom Alapítvány tájékoztatásában nem is tagadja, hogy semmi nem fog változni, továbbra is támogatni fogják ugyanazokat a civil szervezeteket, amelyeket eddig is.
Akikből van azért egy pár darab (mínusz OSF), amit jól mutat ez a nagyjából egyéves ábra:
Korábban megírtuk, 2015-ben több mint 1 milliárd forintot nyertek az OSF pályázatain a magyarországi balliberális hátország zászlóshajói. 2016-ban is hasonló volt a helyzet, ugyanis szintén több mint 1 milliárd forintot osztottak ki. Soros György alapítványától többek közt a következő dolgokra érkeztek komoly pénzek: