Leszögezték, hogy 10 évvel ezelőtt radikális jobboldali értékrenddel, erős nemzeti öntudattal bíró soproni emberek alapították a Jobbik helyi szervezetét. Azonban a párt utolsó másfél évben vitt politikája messzire került a tagok meggyőződésétől.
Kiemelték, hogy 2012-ben a majdnem 40 fős tagság mára 14-re csökkent.
Ennek legfőbb indoka az, hogy
az utóbbi két évben már nem kívánt senki „a népfrontossá váló" Jobbik tagja lenni a hűség városában.
További érveik is voltak arra, hogy miért Toroczkai László mozgalmában, a Mi Hazánk Mozgalomban folytatják politikai pályafutásukat:
Gőbl Gábor és Bendes Zoltán a soproni közgyűlés független tagjaiként folytatják a politizálást.
A Magyar Idők arról írt, hogy a sopronihoz hasonlóan feloszlatta magát a teljes diósjenői, budakalászi, kiskunlacházi, adorjánházi alapszervezet, otthagyta a pártot Töreki Ottó, Bakonyszentkirály jobbikos elnöke, valamint Pajor Tibor újpesti önkormányzati képviselő is. Vona Gábor városában, Gyöngyösön is ketten kiléptek a pártból. Kovács Zoltán és Bús Árpád Zsolt is a hét végén jelentette be távozását, egyszersmind csatlakozását a Mi Magunk Mozgalomhoz.
Pár héttel korábban Gyöngyösi Márton, a Jobbik elnökhelyettese, frakcióvezetője, még arról beszélt, hogy nincs semmiféle szakadás a Jobbikban, csak egy-két hőzöngő képtelen elfogadni a tisztújítás legitim eredményét.