Ősszel kezdődhet újra a Budaházy-ügy tárgyalássorozata a Fővárosi Törvényszéken. A terrorcselekmény bűntette miatt Budaházy György és 16 társa ellen indult büntetőügy iratai - miután a Fővárosi Ítélőtábla a korábbi elsőfokú ítéletet hatályon kívül helyezte - az elmúlt héten érkeztek vissza a Fővárosi Törvényszékre.
A büntetőeljárásról szóló,
július 1-jén hatályba lépett új törvény rendelkezései értelmében az ügyet - bírói tanács helyett - a törvényszék egy büntetőbírája "egyesbíróként" fogja tárgyalni.
A Fővárosi Törvényszék vezetése az eljáró bírót egyéb ügyei egy része alól szükség esetén tehermentesíti, elősegítve ezzel az eljárás minél gyorsabb befejezését - tették hozzá. A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla még áprilisban helyezte hatályon kívül az elsőfokú ítéletet, és új eljárásra utasított a terrorcselekménnyel és más bűncselekményekkel vádolt Budaházy György és társai ügyében.
A vád szerint a Budaházy György által létrehozott Magyarok Nyilai elnevezésű terrorszervezet 2007 és 2009 között erőszakos cselekményekkel próbálta megváltoztatni
az akkori, szocialista-szabaddemokrata kormány politikáját és félelmet kelteni a lakosság egyes csoportjaiban,
például Molotov-koktélos támadásokat követtek el a kormányzó pártok, illetve kormánypárti politikusok ingatlanjai ellen. A vádlottak javarészt tagadták bűnösségüket.
A Fővárosi Törvényszék 2016 nyarán első fokon, nem jogerősen tizenhárom év fegyházra ítélte terrorcselekmény, testi sértés, kényszerítés miatt az elsőrendű vádlottat, Budaházy Györgyöt, aki addigra már több évet töltött előzetes letartóztatásban. A 17 vádlott közül 15-öt terrorcselekmény miatt 5 és 13 év közötti letöltendő szabadságvesztéssel sújtottak.