Augusztus 13-án a Facebook megvonta a főszerkesztőtől a tartalommegosztás jogát, mert az egyik bejegyzése nem tetszett a „haladó szellemiségű" cenzoroknak.
A Demokrata információi alapján az akkori letiltás három napra szólt, azaz augusztus 17-én lejárt.
Bencsik András abban a hiszemben lépett be ma az oldalára, hogy folytathatja tevékenységét, de
meglepetésére megint a korábbi problémába ütközött.
Erről az újabb tiltásról - amely a Facebook szerint még két nap és 23 órán át tartott akkor -
nem kapott értesítést, nem tudja, mi nem tetszhetett a cenzoroknak, csak akkor szembesült vele, amikor több nap után ismét megpróbált valamit közzétenni az oldalán.
A főszerkesztő szerette volna megtudni a közösségi oldal operátoraitól, miért vonták meg tőle újra a bejegyzések megosztásának lehetőségét, de a program azt közölte vele,
üzenetét nem lehet elküldeni.
Vagyis: a Facebook úgy tiltotta le Bencsiket újra három napra, hogy közben nem is publikált semmit (hiszen nem is tudott). A cenzúra pedig arra a fokra ért, hogy már magyarázatot sem lehet kérni.
Az Origo megkereste Bencsik Andrást, aki lapunknak azt nyilatkozta, hogy nagyon meglepte a legújabb letiltás, főleg azért, mert értesítést sem kapott róla.
Az újságíró nem igazán érti, hogy a Facebooknak most mi lehet vele a problémája, szerinte
a közösségi oldal már a saját szabályait sem tartja be, mivel durván cenzúrázza a másként gondolkodók szólás- és véleménynyilvánítási szabadsághoz való jogát.
Azt mondja, nem tervez ellenlépéseket a Facebook ellen, mert úgy érzi, hogy hiába lenne ehhez joga, nincsenek meg a megfelelő eszközei.
A közösségi oldal egy csapdát állított fel - mondta.
Ahogy az Origo azt már megírta, nemrég terjedelmes cikkben buktatta le Soros György blogja (a 444) a Facebookot és a Facebookot cenzúrázó céget, amiről még az is kiderült, hogy
ugyanaz a Bertelsmann a tulajdonosa, mint a német kormány migránsbarát politikáját teljes gőzzel támogató RTL-csoportnak, aminek tagja a Magyarország kormányát durván bíráló RTL Klub is.
A bevándorláspárti spekuláns pénzelte balliberális blognak nyilatkozott az az ember, aki saját bevallása alapján néhány kollegájával
a magyar nyelvű Facebook moderálásáért (értsd: cenzúrázásáért) felel.
A közösségi oldal a választási kampányban az Origo két migránsok által elkövetett bűncselekményről szóló cikkét is letiltotta, majd annak az M1-nek nyilatkozó svédországi magyar nőnek a videóját is, aki
a migrációs helyzet és a biztonság hiánya miatt 40 év után költözött haza.
Aztán Lázár János, Miniszterelnökséget vezető akkori miniszter bécsi látogatásáról szóló videóját cenzúrázták, amiben a migrációs válságról és annak következményeiről beszélt.
Az Origo és Lázár János tiltakozása után a Facebooknál megijedtek, és kivették a Bertelsmann-cég kezéből a miniszter és lapunk cenzúrázását. Olyan mélyenszántó bölcsességekre jöttek rá például (amire a Bertelsmann cégének emberei nem), hogy hírértékű, hogy mit mond egy miniszter.
Arra úgy tűnik, még mindig nem, hogy
a szólásszabadság mindenkit megillet, nem csak azokat, akik ugyanazt gondolják, mint a balliberális cenzorok.