Hatalmas médiaérdeklődés közben, csendben várta két áldozata, hogy elkezdődjön a Teréz körúti robbantó ítélethirdetése reggel a Fővárosi Törvényszéken. P. László Gergely nem jelent meg Kalina József bíró előtt, aki kimondta az ítéletet. A vádlott korábban jelezte, hogy „nem kíván élni az utolsó szó jogával”.
A bíró a férfit gyilkosság kísérletében, robbanóanyaggal, robbantószerrel való visszaélésben, terrorcselekmény-kísérletében
életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte,
legkorábban 25 év múlva szabadulhat. Tíz évre a közügyektől is eltiltották. Ezen kívül P. László Gergelyt
110 millió forint megtérítésére kötelezte a bíró.
A bíró indoklásában részletesen elmondta, hogyan készült fel a támadásra, hogyan kísérletezett a Teréz körúti robbantó. Beszélt a próbarobbantásokról, és arról, hogyan választotta ki a két járőrt, valamint arról is, merre menekült. A férfi olyan részletesen elmondta, mi történt, hogy a bíró szerint kizárható, hogy más követte volna el a Teréz körúti robbantást. Amikor korábban arra kérdeztek rá, megbánta-e, amit tett, P. László Gergely elgondolkozott.
Most, hogy éreztem, láttam, hogy mi volt, nem csinálnék ilyet, de nem bántam meg
- idézte a férfi szavait Kalina József, aki azt is hozzátette, a férfi nem magyarázta meg, miért robbantott. A bíró kiemelte, hogy a beismerés törvényes körülmények között, kényszertől, nyomásgyakorlástól mentesen született, visszavonására semmilyen racionális indokot nem adott elő a vádlott.
A bíró az elmeorvosi szakvélemények alapján azt mondta,
megállapították, hogy a robbantónak személyiségzavara van,
de ez az állapot meg sem közelíti a kóros állapotot, tehát P. László Gergely büntethető.
Egy garázskapunyitó távirányítójával hozhatta működésbe az eszközt a férfi, akit azzal vádolnak, hogy 2016 szeptemberében bombát robbantott a budapesti Teréz körúton. Két rendőr súlyosan megsérült.
A robbantó célja az volt, hogy
megszerezze kiszemelt célpontjai fegyvereit.
A rendőrök végül csak a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhetően élték túl a támadást.
Alig egy hónap nyomozás után a rendőrség Keszthelyen kapta el a robbantót, méghozzá egy csellel.
A férfi anyjától vettek DNS mintát, ezt hasonlították össze a táskán talált nyomokkal.
A két minta egyezett, ebből következtettek arra, hogy P. László Gergely lehetett a támadó. A férfi azonnal, 2016 októberében előzetes letartóztatásba került az előre kitervelt akciója miatt, amit több ember, hivatalos személyek ellen követett el.
Az ügyészség súlyosbításáért fellebezett, és kérte, hadd maradjon előzetes letartóztatásban P. László Gergely, dr. Jován László, P. László Gergely védője pedig felmentés, új eljárás, illetve enyhítésért fellebbezett. A bíróság meghosszabbította a vádlott előzetes letartóztatását a másodfokú döntésig.