Lőrinczy György a következő szavakkal vette tudomásul, hogy igazgatói mandátumát nem hosszabbította meg a színház fenntartója, az EMMI:
"14+3+1=18
Tizennégy évet dolgoztam menedzserként a Budapesti Operettszínházzal, három évig vezettem művészeti vezetővel az intézményt, és az elmúlt embert próbáló egy évben a régi és új csapattal elért szakmai eredményekre vagyok a legbüszkébb, és talán ez idő alatt tanultam a legtöbbet a szakmáról és az emberi kapcsolatokról...
Most lezárul életemnek több szakasza is. A pályázatoknak és versenyeknek az a természete, hogy nem mindig olyan eredmény születik, mint amilyet szeretnénk. Többen is pályáztunk, és csak egyikünk nyerhetett. Január 31-én adom át a színház vezetését utódomnak, Kiss B. Atillának. Gratulálok neki és csapatának a győzelemhez, és mindent el fogok követni, hogy az átadás és átvétel zökkenőmentes legyen. Atillának azt kívánom, hogy ugyanannyi öröme legyen ebben a csodálatos társulatban, mint amennyi nekem volt az együtt töltött idő alatt. Én csak köszönettel tartozom az elmúlt évekért, a hatalmas közös sikerekért, a csodálatos szakmai és emberi kapcsolatokért. Külön szeretném megköszönni mindazok támogatását (vezetőtársak, művészbarátok és újságírók), akik tavaly novembertől mellettem álltak.
Tavasszal – ha kifújtam magam – új feladatok várnak rám, amelyeket a rám jellemző módon, előre nézve, optimistán és mindig a következő lépésre koncentrálva szeretnék megoldani. A mellékelt kisfilmben – a teljesség igénye nélkül – megpróbáltuk összefoglalni azokat az eredményeket, amelyekre a most lezáruló időszakból talán a legbüszkébb vagyok. Találkozunk!"
Ez teljesen másmilyen hangnem, mint ahogy Alföldi Róbert tudomásul vette (pontosabban: nem vette tudomásul) 2012-ben: nem ő nyerte a Nemzeti Színház vezetésére kiírt pályázatot, hanem a külföldön is sikeres, nagy rendező, Vidnyánszky Attila. Alföldi azóta is magyar és külföldi, ellenzéki jellegű médiumokhoz szaladgál, hogy elpanaszolja (egészen pontosan azt hazudja): kirúgták. Senki nem rúgta ki, lejárt a szerződése.
Lőrinczy György úgy tűnik, teljesen korrekten reagált a szakmai bizottság, majd a miniszter döntésére.
Az ellenzéki propagandamédiumok viszont úgy reagáltak Kiss B. Attila kinevezésére, ahogy tőlük azt várni lehet. A balliberális (de amíg Simicska volt a tulajdonos, a Jobbiknak is hízelgő), magát függetlennek és objektívnek (mi több, őrkutyának...) lódító, emellett főállásban tarháló Index vagy Soros György újságja, a Magyar Narancs azon nyomban vonyítani és jajgatni kezdett. El lehet képzelni, hogy mennyire érdekli őket valójában, hogy mi van a Budapesti Operettszínházzal. Vagy mondjuk a hazugságok sorozatával lebukott Szauer Péter hvg-jét. Semennyire.
De úgy tűnik, a távozó főigazgatóval nem lesz szerencséjük, nem fogja végigsírni Soros blogjától kezdve Havas Henrik talán legszánalmasabb, hvg-alkalmazott tanulónőjéig az ellenzéki médiumokat. Nem lesz újabb Alföldi-komédia, csinálhatják egyedül. Pontosabban: együtt.