Az MTI-ben ma délelőtt érkezett a hír, miszerint ellenzéki koalíció alakult a májusi európai parlamenti választásokra Lengyelországban. A dolog szépséghibája, hogy ez közel sem jelent teljes körű ellenzéki összefogást, hiszen több párt sem kért a jobboldali és a baloldali pártok közösködéséből. Így többek között kimaradt az együttműködésből az ország harmadik legnépszerűbb pártja, a baloldali Wiosna (Tavasz), valamint a Kukiz'15 nevű jobboldali tömörülés is. Az ilyen apróságok azonban a legkevésbé sem zavarták a totális közösködés hazai híveit, és ismét fennhangon kezdték el hirdetni az egységfrontot.
"Ilyen politikai helyzetben, egy egységes jobboldali listával szemben több listán indulni az ellenzéknek a májusi EP-választáson veszélyes és érthetetlen" - ezekkel a gondolatokkal tette rá a kezét ismét a DK-tól a Jobbikon át az MSZP-ig tartó ellenzéki összefogás ütőerére az ajtófutásával és gyalázatos helyesírásával többször is nevetségessé vált Kunhalmi Ágnes, szocialista országgyűlési képviselő. Közösségi oldalán közzétett posztjában szabályszerűen - a keddi, Népszavában megjelent cikkéhez hasonlóan - könyörgőre fogta, és többek között olyanokat írt, hogy
Bíztatásképpen kijelentette, hogy az MSZP és a Párbeszéd éppen azért indul együtt. Ugyanakkor a valóság némiképp másképp néz ki: az MSZP és a Párbeszéd is külön listával állt elő, utóbbit Jávor Benedek vezeti. Sajtóértesülések szerint vélhetően a pénzosztás miatt a Párbeszéd zsarolja az MSZP-t, és furcsa követelésekkel állnak elő az EP-listás helyek miatt. Annyi biztos, hogy komoly súrlódások mutatkoznak a felek között, és még közel sem biztos, hogy együttes erővel vágnak neki a májusnak. "Úgy véljük, hogy még nem késő összeállni mindenkinek, de legalább a baloldali és liberális demokratáknak" - kongatta meg a vészharangot ki tudja hányadszor a szocialista politikus. Kunhalmi annyira belelendült a mozgósításba, hogy a kommentfelületen is aktivitást mutatott. "Még nem késő! A lázadás feltételeit meg kell teremteni. Meg is lehet. Hajrá!!" - adta meg az alaphangot, hogy aztán megoldást is kínáljon. "Rá kell beszélni a külön indulókat, hogy együtt kell indulni!" - tette hozzá.
Nem véletlen Kunhalmi lelkesedése, hiszen ismét komoly problémák mutatkoznak a szocialisták háza táján, ezért nem feltétlenül áll érdekükben, hogy külön listán induljanak, hiszen ez esetben kiderülne a valós társadalmi támogatottságuk. Ahogy beszámoltunk róla, múlt hét szombaton EP-lista állító kongresszust tartottak a szocialisták, ahol
a küldöttek csupán 72 százaléka támogatta a Tóth nevével fémjelzett európai listát, ami után megkezdődött a zúgolódás.
A helyzetet súlyosbította, hogy a pártból
kiszivárgott információk szerint Tóth az alapszervezetek megkerülésével, a párttagság támogatottsága nélkül került az EP-lista első helyére, valamint a kongresszust megelőző választmányi ülésen csalásra is sor kerülhetett. A pártban amúgy is van egyfajta általános elégedetlenség Tóth Bertalannal és a pártvezetéssel szemben. A Magyar Nemzet szocialista forrásokra hivatkozva arról cikkezett, hogy rossz szereplés esetén akár már az őszi önkormányzati választás után tisztújító kongresszust tarthat az MSZP, így a pártelnök félidőben távozhat a szocialista párt éléről. A szervezetben két EP-képviselővel, valamint meggyőző számú polgármesterrel lennének elégedettek a pártban, a legfrissebb felmérések szerint azonban ennek nincs túl sok realitása. Hogy ez ne derüljön ki májusban, összeállnának az antiszemita Jobbikkal is.