A szavazás eredményéből kiderült, hogy a kongresszus 72 százaléka támogatta csak a párt listáját, azaz a résztvevők több mint negyedének nem tetszett ez a sorrend.
Hiába jött Timmermans vendégségbe, hiába a nagy felhajtás, a szocialisták nem változnak: még mindig ők saját maguk legnagyobb ellenségei.
De, hogy milyen erős volt a „csapatszellem” az MSZP-nél a kongresszust megelőzően is, azt jól mutatja, hogy valahogy pont egy nappal a kongresszus előtt szivárgott ki egy levél az MSZP belső köreiből, amely súlyos gazdasági visszaélésekről, illetve belső hatalmi harcról árulkodik, és amit a Pest Megyei Területi Szövetség elnöke, Fekete Zoltán írhatott az MSZP elnökének, Tóth Bertalannak.
A Pesti Srácok cikke szerint Fekete azt kifogásolja, hogy az MSZP felső vezetése eltussolt egy súlyos gazdasági bűncselekményt.
Fekete Zoltán Pest megyei pártvezető az MSZP elnökének címzett, az MSZP belső levelezésében is szétküldött levele azzal kezdődik, hogy a szocialisták Pest megyei szervezete 2016-ban súlyos gazdasági visszaéléseket tárt fel, amiről több ismert MSZP-s politikust, többek között Molnár Gyula akkori pártelnököt, illetve Tóth Bertalan frakcióvezetőt is tájékoztatták.
A levél szerint a felső vezetés azt kérte a megyei szervezettől, hogy ne szivárogtassák ki ezt az ügyet, mert „helyzet van” – írta a PS.
A belső megosztottság és az elhallgatott piszkos ügyek tovább tetézik a szocialisták amúgy sem túl rózsás helyzetét, hiszen három hónappal az EP-választás előtt mindössze 12 százalékon állnak a biztos pártválasztók körében a legutóbbi Závecz Research által készített közvélemény-kutatás szerint. Ami igen halvány eredmény, nem csoda, hogy most már hajlandóak volnának akár a náci botrányaival folytonosan lebukó Jobbikkal is összefogni.